کد خبر: ۱۹۴۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 10 May 2021
با استفاده از هوش مصنوعی، بیمه سرمد پلت‌فرمی طراحی کرده‌است که دیگر نیازی به ارسال نسخه‌های پزشکی و مراجعه بیمه‌گذار برای دریافت خسارت نخواهد بود.

 با استفاده از هوش مصنوعی، بیمه سرمد پلت‌فرمی طراحی کرده‌است که دیگر نیازی به ارسال نسخه‌های پزشکی و مراجعه بیمه‌گذار برای دریافت خسارت نخواهد بود.


رئیس هیات‌مدیره بیمه سرمد درباره کارهای نوآورانه بیمه سرمد در صنعت بیمه کشور گفت: کشور ما در حوزه تکنولوژی‌های بیمه‌ای سال‌ها از دنیا عقب است و در این حوزه، با مشکلاتی مانند نبودن شفافیت، عدم رعایت عدالت در تعریف حق بیمه و پایین بودن سرعت عمل مواجه هستیم. تکنولوژی‌های بیمه‌ای می‌تواند به خصوص در مورد آخر به صنعت بیمه کمک کند.

مجتبی کاتب با بیان اینکه امروز که خدمات نوین و آنلاین به سرعت شکل گرفته و مردم برای خرید به سوپرمارکت هم نمی‌روند، صنعت بیمه هم ناچار است به این سمت پیش برود، گفت: بیمه سرمد، در این حوزه پیشرو بوده است و نخستین وب‌اپلیکیشن خدمات بیمه‌ای را که در تمامی پلت‌فرم‌های تلفن‌همراه در دسترس است، با حضور رئیس‌کل بیمه مرکزی رونمایی کرده است که خدماتی مانند صدور بیمه‌نامه، نزدیک‌ترین مراکز درمانی، امور بیمه‌ای و خسارت‌ها را ارائه می‌کند.

رئیس هیات‌مدیره بیمه سرمد درباره اقدام بزرگ دیگر این شرکت در حوزه تکنولوژی‌های بیمه‌ای گفت: ما به زودی از پلت‌فرمی رونمایی خواهیم کرد که تمامی مشتریان می‌توانند از طریق وب‌اپلیکیشن و موبایل خود، اقدام به خرید بیمه‌نامه بدنه کنند و تمامی تصاویر و مدارک خود را از طریق موبایل ارسال کنند و از این طریق، نیازی به حضور کارشناس و تایید او وجود ندارد و کل مراحل درخواست، تایید و صدور بیمه‌نامه از طریق وب‌اپلیکیشن و به صورت آنلاین انجام می‌شود.

وی افزود: در بخش پرداخت خسارت نیز در فاز نخست این طرح، پرداخت خسارت بدنه بدون حضور کارشناس و با ارسال تصاویر خودرو، تا سقف ۱۰میلیون تومان به صورت آنلاین انجام می‌شود.

کاتب همچنین به طرح بیمه سرمد برای استفاده از هوش مصنوعی برای پرداخت خسارت‌های درمان اشاره کرد و گفت: با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات دانشگاه شریف، پلت‌فرمی طراحی کرده‌ایم که دیگر نیازی به ارسال فیزیکی نسخه‌های پزشکی و مراجعه افراد برای دریافت خسارت درمان نیست. با اجرای این طرح، تمامی بیمه‌شدگان می‌توانند با بارگذاری تصاویر نسخه‌های پزشکی، هزینه‌های درمانی خود را دریافت کنند. رئیس هیات‌مدیره بیمه سرمد گفت: با استفاده از هوش مصنوعی، نسخه‌های پزشکی بررسی می‌شود و اگر تخلف یا تقلبی هم صورت گرفته باشد، به سرعت شناسایی خواهد شد و این طرح، انقلابی در صنعت بیمه خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: