کد خبر: ۱۹۴۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 26 April 2021
حاصل کار بانک تجارت در پایان فرودین ماه کسب دو هراز و 460 میلیارد تومان درآمد از محل تسهیلات اعطایی و اختصاص یک هزار و 514 میلیارد تومان سود به سپرده های سرمایه گذاری با ثبت تراز عملیاتی مثبت 946 میلیارد تومان بود.

حاصل کار بانک تجارت در پایان فروردین ماه کسب دو هراز و 460 میلیارد تومان درآمد از محل تسهیلات اعطایی و اختصاص یک هزار و 514 میلیارد تومان سود به سپرده های سرمایه گذاری با ثبت تراز عملیاتی مثبت 946 میلیارد تومان بود.

به گزارش بانکداری ایرانی و بر اساس تازه ترین گزارش ماهیانه بانک تجارت در فرودین ماه 1400 دو هزار و 460 میلیارد تومان درآمد از محل تسهیلات اعطایی کسب کرد و یک هزار و 514 میلیارد تومان سود به سپرده های سرمایه گذاری اختصاص داد.که نسبت ماه قبل اسفند ماه هم در بخش درآمد تسهیلاتی و هم سود پرداختی تغییری نداشته است.

این بانک خصوصی در این دوره یک ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 49 درصد، در بخش درآمد تسهیلات رشد داشته است و در بخش سود پرداختی نه تنها رشد نداشته است بلکه با کاهش روبرو شده است و حاصل آن رشد 628 درصدی تراز عملیاتی این بانک بود . 

بانک تجارت در این دوره همانند دور مشابه سال گذشته در بخش تسهیلات اعطایی بیشترین درآمد را از سه سر فصل سایر تسهیلات، فروش اقساطی و مشارکت مدنی کسب کرد و مانده تسهیلات اعطایی این بانک به رقم 249 هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به پایان فروردین سال قبل 50 درصد رشد داشته است .

این بانک بورسی در بخش پرداخت سود به سپرده های سرمایه گذاری بیشترین سود را به سه سرفصل سپرده های یک ساله ، دو ساله و کوتاه پرداخت کرد و مانده سپرده های سرمایه گذاری این بانک در پایان فروردین ماه به رقم 308 هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل 54 درصد افزایش داشته است.

 
علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: