کد خبر: ۱۹۳۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - 18 April 2021
بانک ایران زمین موفق شد به عنوان نخستین بانک کشور، سامانه همراه بانک خود را به سامانه صیاد بانک مرکزی متصل کند.


بانک ایران زمین موفق شد به عنوان نخستین بانک کشور، سامانه همراه بانک خود را به سامانه صیاد بانک مرکزی متصل کند.

با توجه به اطلاعیه‌های بانک مرکزی، چک‌های جدید که با رنگ بنفش از ابتدای سال ۱۴۰۰ چاپ و منتشر می‌شود باید هنگام صدور، دریافت و انتقال در سامانه صیاد ثبت شوند در غیر این صورت، این چک‌ها کارسازی نخواهد شد.

به گزارش بانکداری ایرانی ، دسترسی به سامانه صیاد بانک مرکزی از طریق همراه بانک ایران زمین برای ثبت اطلاعات چک فراهم شده است. سامانه همراه بانک ایران زمین که پیش از این ده ها سرویس بانکی را به کاربران و مشتریان این بانک ارایه می داد، هم اکنون به سامانه صیاد متصل شده است و مشتریان این بانک می توانند به آسانی و با خیالی آسوده، از خدمات چک براساس فرآیندهای جدید قانون چک استفاده کنند.

 

 

 

 

برای استفاده از خدمات، لازم است افراد با تلفن همراهی که سیم کارت آن متلعق به خود آنهاست  وارد این برنامه موبایلی شوند و شناسه صیادی برگ چک را در سامانه وارد کرده و بعد از احراز هویت ، مشخصات برگ چک برای صادرکنندگان چک یا تأیید مندرجات برگ چک برای دریافت کنندگان برگ ثبت کنند .


همچنین صادرکنندگان چک برای ثبت آن در سامانه صیاد، در مرحله احراز هویت باید مشخصات کارت بانکی را وارد کنند که دسته چکشان را صادر کرده است. دریافت‌کنندگان و انتقال‌دهندگان چک می‌توانند مشخصات هر کدام از کارت‌های بانکی خود را وارد کنند.

 

 

 

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: