کد خبر: ۱۹۳۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۴ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - 27 March 2021
مدیر امور مالی بانک ملت اعلام کرد: معادل 90 هزار میلیارد ریال باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های مختلف براساس مصوبه دولت به بانک ملت وگذار شد.

بانکداری ایرانی- مدیر امور مالی بانک ملت اعلام کرد: معادل 90 هزار میلیارد ریال باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های مختلف براساس مصوبه دولت به بانک ملت وگذار شد.

به گزارش فارس، در راستای سیاست دولت برای واگذاری باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های مختلف از جمله پالایشی،‌بیمه‌ای هپکو، ایران ترانسفو و ایران خودرو به سه بانک حاضر در بورس شامل بانک‌های تجارت، صادارت و ملت؛ سیدکاظم چاووشی مدیر امور مالی بانک ملت در نامه‌ای به روشن قلب رئیس اداره نظارت بر ناظران گروه مالی و خدمات سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد تحصیل سهام متعلق به دولت در تعدادی از شرکت‌های پذیرفته شده در بورس شفاف‌سازی کرد.

در این نامه آمده است؛ پیرو مصوبه 10 دی‌ماه 1399 هیأت وزیران در مورد تسویه قسمتیاز مانده بدهی دولت به بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران از محل سهام شرکت‌های بورسی به اطلاع سهامداران می‌رساند طبق توافق صورت گرفته مقرر شده معادل 90 هزار میلیارد ریال از سهام متعلق به دولت در شرکت‌های مندرج در جدول پیوست به صورت یک سوم نقد و دو سوم از محل تهاتر مطالبات بانک از دولت به این بانک منتقل شد. تا پایان سال مبلغ 30 هزار میلیارد ریال از بابت حصه نقدی معامله به حساب دولت در چهار مرحله واریز شده و فرایند انتقال مالکیت سهام معادل 90 هزار میلیارد ریال در دست اقدام است.

متن کامل این مصوبه را می‌توانید از اینجا + واگذاری سهام به وبملت + دریافت کنید.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: