کد خبر: ۱۹۱۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - 13 February 2021
امیر هوشنگ عصار زاده در سفر به استان مازندران ضمن بازدید از طرح های تولیدی و تعاونی این استان تاکید کرد: بانک توسعه تعاون با حمایت از تعاونی های بزرگ و کوچک در استان مازندران، عزم جدی در ارتقای اقتصاد کشور و استان دارد.

امیر هوشنگ عصار زاده در سفر به استان مازندران ضمن بازدید از طرح های تولیدی و تعاونی این استان تاکید کرد: بانک توسعه تعاون با حمایت از تعاونی های بزرگ و کوچک در استان مازندران، عزم جدی در ارتقای اقتصاد کشور و استان دارد.


به گزارش روابط عمومی بانک توسعه تعاون، امیر هوشنگ عصارزاده، عضو هیئت مدیره این بانک در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، همراه با هیئتی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وارد استان مازندران شد تا ضمن بازدید از طرح های تولیدی و تعاونی در این استان، از نزدیک در جریان پیشرفت امور و مسائل پیش روی این واحدهای اقتصادی قرار گیرد.


عصار زاده در این سفر یک روزه در جلسه ای که با حضور استاندار استان مازندران و معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استانداری مازندران تشکیل شد، ضمن استماع مسائل تعاونی های استان، با تأکید بر نسبت مصارف به منابع بانک توسعه تعاون در مازندران و مقایسه این رقم با متوسط شبکه بانکی گفت: نسبت مصارف به منابع بانک توسعه تعاوناستان مازندران که بالغ بر دوبرابر نسبت متوسط در شبکه بانکی کشور است، به خوبی بیانگر توجه بانک به زیرساخت های اقتصاد تعاون و انجام وظایف توسعه ای در استان مازندران است


وی تاکید کرد: تا کنون ۶۹۷ هزار میلیون ریال تسهیلات در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری از سوی بانک توسعه تعاون در استان مازندران پرداخت شده است که بر اساس اطلاعات سامانه کارا این میزان تسهیلات موجب ایجاد بیش از ۱۵۰۰ اشتغال جدید در این استان بوده است.


وی بیان کرد: احیای هدفمند تعاونی های اشتغال زاو تکمیل توسعه زنجیره ها از جمله اقداماتی است که از سوی بانک توسعه تعاون به صورت جدی در حال پیگیری است.

وی افزود: با توجه به رویکرد اصلی بانک توسعه تعاون که در راستای وظایف توسعه ای و حمایتی بخش تعاون، تعریف و هدفگذاری شده است، این بانک حداکثر توان خود را در جهت حمایت از تعاونی ها در چهارچوب مقررات و اختیارات خود صورت خواهد داد و توسعه و رونق تولید و اشتغال در عموم بخش ها خصوصا در بخش تعاون از اصلی ترین برنامه های بانک توسعه تعاون در استان مازندران بوده است.


عصارزاده تاکید کرد: بانک توسعه تعاون علاوه بر استفاده از منابع داخلی، اعتباراتی که سایر منابع از جمله تسهیلات تکلیفی شامل طرح اشتغال روستایی، بند الف تبصره ۱۸ یا ماده ۵۲ طرح رونق و جهش تولید در اختیار دارد با حداکثر توان برای توسعه اقتصادی به فراخور اولویت ها در مازندران تخصیص خواهد داد و تعاونی های فعالی که در عرصه تولید و اشتغال فعالیت دارند، قطعا از حمایت های بانک توسعه تعاون بهره مند خواهند بود.


افزایش سقف اختیارات بانک برای تامین سرمایه در گردش تعاونی جماک گستر پارس و همچنین شرکت تعاونی قره برون و نیز تخصیص بودجه جهت کمک به رفع موانع برخی از تعاونی های مشکل دار استان مازندران از جمله تصمیمات عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون در این جلسه بود.


حضور در جلسه کارگروه توسعه تعاون استان مازندران ،بازدید از خطوط تولید اتحادیه پروفیل مازندران در شهرک صنعتی ساری ، بازدید از شرکت تعاونی روماک گستر (پایانه صادراتی محصولات کشاورزی) واقع در شهرستان جویبار،افتتاح طرح ۳۵۸ واحدی تعاونی مسکن فرهنگیان بابلسر و بازدید از شرکت تعاونی ماهیان خاویاری قره برون از دیگر برنامه های سفر عضو هئیت مدیره بانک توسعه تعاون به استان مازندران بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: