کد خبر: ۱۹۰۹۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - 30 January 2021
نایب رئیس هیات‌مدیره بیمه آسیا، در ارتباط با موضوع کارمزد نمایندگان، با تاکید بر لزوم اصلاح مقررات در این مورد، افزود: پرداخت پلکانی کارمزد نیاز به بازنگری دارد و در صورت اصلاح، شاهد کاهش ریسک در صنعت بیمه کشور خواهیم بود.

باید این موضوع بر کسب و کار بیمه‌گران حاکم شود که نتیجه نرخ‌شکنی به زیان کل صنعت بیمه و در بلندمدت به ضرر شرکت‌هایی که نرخ‌شکنی را به عنوان یک سیاست رقابتی تعریف می‌کنند خواهد بود. مسعود بادین، مدیرعامل بیمه آسیا ضمن بیان این مطلب، در ارتباط با فروش بیمه در فضای مجازی، درخصوص توجه به فعالیت در شبکه‌های مجازی، به لزوم دقت و نظارت در زمینه فعالیت‌های بیمه‌گری در فضای آنلاین اشاره کرد و با ارزیابی مثبت از حضور استارت‌آپ‌ها در صنعت بیمه کشور گفت: حضور استارت‌آپ‌ها سبب ایجاد رقابت بین شرکت‌های بیمه‌شده، همچنین موجب ارائه سریع خدمات، امکان مقایسه شرایط بیمه‌نامه‌ها و عدم حضور فیزیکی مشتریان صنعت بیمه می‌شود. از سوی دیگر، به‌رغم این مزایا، به دلیل نبود ساختارهای زیربنایی مناسب در فضای آنلاین، شاهد چالش‌هایی هستیم.


به وجود آمدن رقابت ناعادلانه، گمراهی بیمه‌گذار در انتخاب بیمه‌گر، بیکاری نمایندگان و صدور بیمه‌نامه در سایت‌های غیرواقعی و غیرمجاز، بخشی از این چالش‌هاست. وی تصریح کرد: در این عرصه نیاز به یک کار متفاوت با استفاده از ظرفیت حداکثری و البته فنی درون صنعت، مشارکت با افراد و افکار خلاقانه و ایده‌پرداز و البته بهبود محیط کسب و کار شرکت‌ها برای برداشتن موانع و ایجاد برخی ساختارهای حقوقی، فنی و اجرایی داریم. مدیر عامل بیمه آسیا در ارتباط با پدیده ناسالم نرخ‌شکنی، بیان کرد: ابتدا باید این فرهنگ بر کسب و کار بیمه‌گران حاکم شود که نتیجه نرخ شکنی به زیان کل صنعت بیمه و حتی در بلندمدت به ضرر شرکت‌هایی که نرخ‌شکنی را به عنوان یک سیاست رقابتی تعریف می‌کنند خواهد بود. وی در ادامه با تقسیم‌بندی نرخ‌شکنی به علنی و پنهان، افزود: نرخ‌شکنی علنی پایین آوردن نرخ است و در نرخ‌شکنی پنهان، احتمال دارد در میزان فرانشیز و میزان تعهدات، کم فروشی به‌وجود بیاید. مدیرعامل بیمه‌آسیا تصریح کرد: نتایج این نرخ شکنی سبب می‌شود بیمه‌گر به دلیل کمبود نقدینگی نتواند در زمان بروز حادثه، خسارت‌ها را به درستی پرداخت کند و نتیجه این اتفاق، بی‌اعتمادی بیمه‌گذاران و جامعه به شرکت‌های بیمه است. بادین تصریح کرد: هرگونه انحراف در کسب‌وکار و نادیده گرفتن اصول حرفه‌ای باعث تزلزل در رقابت‌ها و ضربه زدن به کل صنعت می شود. باید نرخ‌شکنی و کم‌بیمه‌گری در فروش از طریق کم کردن تعهدات شرکت‌های بیمه‌گر یا نادیده گرفتن الزامات فنی در ارتباط با ریسک بیمه‌گری، جدی گرفته شود و برای آن به یک اجماع نسبی، اما دارای استحکام برسیم و سازوکارهایی را برای بستن دریچه‌های نرخ‌شکنی تعریف و به اجرا گذاشته شود.

نایب رئیس هیات‌مدیره بیمه آسیا، در ارتباط با موضوع کارمزد نمایندگان، با تاکید بر لزوم اصلاح مقررات در این مورد، افزود: پرداخت پلکانی کارمزد نیاز به بازنگری دارد و در صورت اصلاح، شاهد کاهش ریسک در صنعت بیمه کشور خواهیم بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: