کد خبر: ۱۹۰۷۵۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۶ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - 26 January 2021
بیمه آسیا با ثبت تراز عملیاتی مثبت 3 هزار و 374 میلیارد تومان در پایان دی ماه سال جاری ، 86 درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته و 26درصد نسبت به کل سال 98 رشد داشته است ، که حاکی از عملکرد عالی این شرکت در عملیاتی بیمه گری است .

ثبت رکوردهای جدید بانکداری ایرانی- بزرگترین شرکت بیمه ای خصوصی کشور با سرمایه ثبت شده 2.4 هزار میلیارد تومان که با نماد "آسیا" در بازار سرمایه فعالیت می کند گزارش عملکرد اولین ماه زمستان سال جاری را منتشر کرد.

به گزارش بانکداری ایرانی، بیمه آسیا با ثبت تراز عملیاتی مثبت 3 هزار و 374 میلیارد تومان در پایان دی ماه سال جاری 86 درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته و 26 درصد نسبت به کل سال 98 رشد داشته است، که حاکی از عملکرد عالی این شرکت در عملیاتی بیمه گری است .

این شرکت بزرگ بیمه ای در این دوره ده ماهه 6 هزار 701 میلیارد تومان حق بیمه تولید کرد و در مقابل 3 هزار و 374 میلیارد تومان زیان بیمه گذاران خود را جبران کرد، که حاصل آن ثبت تراز عملیاتی مثبت 3 هزار 373 میلیارد تومان بود که نشان می دهد حق بیمه تولیدی 40 درصد ، خسارت پرداختی 21 درصد و تراز عملیاتی 68.4 درصد در این شرکت نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش یافته است .

بر اساس این گزارش،  بیمه آسیا با حفظ  رکورد بالاترین حق بیمه تولیدی در بین همه شرکت های خصوصی بیمه  کشور از رکورد سال گذشته خود هم عبور کرد . در این دوره زمانی  11.3 درصد بیشتر از سال گذشته حق بیمه تولید کرد و تنها 1.1 درصد خسارت پرداختی این شرکت نسبت سال گذشته افرایش داشته است که نشان توفیق آن در افزایش سهم بازار خود و کنترل هم زمان مطلوب ریسک بیمه نامه هاست .

نسبت خسارت این شرکت بیمه ای در پایان بهمن ماه سال جاری به 50.4 درصد کاهش یافت این در حالی است که این نسبت در دوره مشابه سال گذشته 58.2 درصد بود و در پایان سال گذشته 55.4 ثبت شده بود که حاکی از مدیریت مطلوب ریسک است .

بیمه آسیا در دی ماه سال جاری 714 میلیارد تومان حق بیمه تولید کرد و 474 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد که حاصل آن ثبت تراز عملیاتی مثبت 240 میلیارد تومان بود .

بیمه شخص ثالث 34 درصد ، درمان 18 درصد ، بدنه خودرو 15 درصد و بیمه های زندگی 8 درصد از پرتفوی بیمه آسیا سهم داشته اند و در بخش پرداخت خسارت هم بیمه ثالث 43 درصد ، درمان 22 درصد ، بدنه خودرو 12 درصد و بیمه های زندگی 7 درصد سهم داشته اند . 

 

 

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: