کد خبر: ۱۸۹۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۱۴ دی ۱۳۹۹ - 03 January 2021
معاون سازمان خصوصی سازی در تشریح آخرین اقدامات واگذاری سرخابی‌ها گفت: بحث اصلاح ساختار مالی و زیان انباشته قابل توجهی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس داشتند، مسیرش را با افزایش سرمایه از طریق آورده غیرنقدی دولت ادامه داد.

بانکداری ایرانی-  معاون سازمان خصوصی سازی در تشریح آخرین اقدامات واگذاری سرخابی‌ها گفت: بحث اصلاح ساختار مالی و زیان انباشته قابل توجهی که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس داشتند، مسیرش را با افزایش سرمایه از طریق آورده غیرنقدی دولت ادامه داد.

به گزارش تسنیم، ابوالقاسم شمس جامخانه در گفتگو با رادیو ورزش در خصوص عرضه سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس گفت: پیرو جلسات مختلفی که در وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی برگزار شد و اجرای مصوبه ای که هیأت واگذاری 18/1/99 تکلیف کرده بود، واگذاری این دو شرکت طبق الزامات اصل 44 از طریق واگذاری از بازار سرمایه، بورس یا فرابورس بایستی بررسی شود و در نهایت واگذاری صورت بگیرد.

معاون سازمان خصوصی سازی افزود: خوشبختانه بحث اصلاح ساختار مالی که دنبالش بودیم و زیان انباشته قابل توجهی که این دو باشگاه داشتند، مسیرش را با افزایش سرمایه از طریق آورده غیرنقدی دولت به خوبی ادامه داد.

وی ادامه داد: افزایش سرمایه از طریق دو مجموعه ورزشی درفشی فر و شهدای گمنام برای پرسپولیس و شهید مرغوبکار و کمپ حجازی برای استقلال محقق شد و اکنون سرمایه پرسپولیس هفتصد و یک میلیارد تومان شده و اساسنامه آن به زودی انشالله ثبت می شود. بر اساس مجمع عمومی فوق العاده ای که روز گذشته برگزار شد، سرمایه استقلال هم از ده میلیون تومان به هفتصد و نوزده میلیارد تومان می رسد. این اقدامی بود که باید صورت می گرفت.

عضو هیأت عامل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: در جلسه آتی هیأت واگذاری انشااله اساسنامه استقلال که از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل می شود، افزایش سرمایه شرکت از 10 میلیون تومان به 719 میلیارد تومان مصوب و متعاقباً به ثبت شرکت ها ارسال می شود.

وی با اشاره به این که مجمع صورت های مالی 31/3/99 پرسپولیس چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد و امروز مجمع عادی سالیانه شرکت استقلال برای صورت های مالی 31/4/99 برگزار شد، خاطرنشان کرد: به موازات این اقدامات مشاور پذیرش دو شرکت، کارهای خود را پیش می برند.

شمس جامخانه همچنین با بیان این که مشاور پذیرش پرسپولیس اقدامات خوبی انجام داد، گفت: امیدنامه ها تکمیل شده و بودجه سنوات آتی و سایر الزامات پذیرش در فرابورس انجام شده است. نهایتاً تا آخر این هفته اطلاعات در سامانه فرابورس بارگذاری می شود. انشالله اگر هیأت پذیرش مصوب کند، کارهای پرسپولیس نهایی می شود.

وی ادامه داد: استقلال با تأخیر کار خود را آغاز کرده و انتظار داریم که مشاور پذیرش آن تا آخر هفته بعد اطلاعات را برای فرابورس ارسال کند و دو، سه هفته آتی هیأت پذیرش راجع به پذیرش استقلال تصمیم گیری می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: