کد خبر: ۱۸۹۹۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۱۴ دی ۱۳۹۹ - 03 January 2021
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ازورود یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن انواع کالای اساسی از طریق ۵۳ فروند کشتی به بندر شهید رجایی از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

بانکداری ایرانی- مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ازورود یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن انواع کالای اساسی از طریق ۵۳ فروند کشتی به بندر شهید رجایی از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

علی رضا محمدی کرجی ران صبح امروز(۱۴ دی ماه) در حاشیه بازدید از روند ترخیص کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی با اشاره به کالاهای اساسی ترخیص شده از این بندر، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن انواع کالای اساسی از طریق بندر شهید رجایی وارد کشور شده که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته این رقم تا پایان سال به ۲ میلیون تن خواهد رسید.

وی عمده کالاهای اساسی وارد شده به بندر شهید رجایی را برنج، گندم، روغن، سویا و ذرت دانست و عنوان کرد: این کالاها از طریق ۵۳ فروند کشتی وارد بندر شهید رجایی شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه در حال حاضر ۵۴۰ هزار تن کالای اساسی برای ورود به بازار در این بندر ذخیره سازی شده، خاطرنشان کرد: برای نگهداری این کالا ها علاوه بر انبارهای بخش خصوصی، ۱۸ انبار ملکی در اختیار داریم که از این میزان ۱۰ انبار به شکل ویژه برای نگهداری و انبارش کالاهای اساسی اختصاص داده شده است.

به گزارش ایسنا، بندر شهید رجایی بعنوان اولین بندر کانتینری کشور و از حیث ورود کالاهای اساسی بعد از بندر امام خمینی (ره ) دومین مبادی ورودی کالاهای اساسی به کشور قلمداد می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: