کد خبر: ۱۸۹۷۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - ۱۰ دی ۱۳۹۹ - 30 December 2020
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: زمان‌بندی اتصال روستاهای سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات تا فردا شب مشخص خواهد شد.

بانکداری ایرانی- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: زمان‌بندی اتصال روستاهای سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات تا فردا شب مشخص خواهد شد.

به گزارش ایسنا محمدجواد آذری‌جهرمی شامگاه سه‌شنبه در جمع‌بندی سفر به سیستان و بلوچستان از تست نهایی تجهیزات در اطراف زاهدان خبر داد و افزود: تا فردا شب زمان‌بندی اتصال تک‌تک روستاها به شبکه ملی اطلاعات مشخص می‌شود.

وی بیان کرد: امروز از مناطق روستایی اطراف خاش و زاهدان بازدید میدانی به عمل آمد که برنامه اجرایی و زیرساخت‌های آن آماده شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهارکرد: تست نهایی نیز در منطقه چشمه زیارت اطراف زاهدان در حال انجام است که تا امشب نتیجه نهایی آن مشخص می‌شود.

وی با اشاره به جلسات فنی و کارشناسی در دو روز گذشته تصریح کرد: نهایت فردا شب می‌توانیم برنامه اجرایی و زمان‌بندی اقدامات خود را به مردم گزارش و مشخص کنیم در چه زمانی چه روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شود.

جهرمی افزود: تمام برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان اردیبهشت بوده اما از سه هفته آینده به‌تدریج اتصال روستاها به شبکه آغاز می‌شود و همین امروز هم ۱۱ روستا متصل شدند.

وی تصریح کرد: در این ۱۱ روستا واقع در منطقه چشمه زیارت اطراف زاهدان تقریباً از ۱۰ تا ۲۰۰ خانوار زندگی می‌کنند که با راه‌اندازی ۲ سایت به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: