کد خبر: ۱۸۹۶۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۳ - ۰۶ دی ۱۳۹۹ - 26 December 2020
بانک پاسارگاد تراز عملیاتی مثبت 992 میلیارد تومان در 9 ماه نخست سال گذشته را در سال جاری نزدیک به 2.5 برابر افزایش داد و به رقم سه هزار و 433 میلیارد تومان رساند.

به گزارش بانکداری ایرانی ، بانک پاسارگاد در 9ماه نخست سال جاری تراز عملیاتی مثبت سه هزار و 433 میلیارد تومان را ثبت کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 243 درصد رشد داشته است و همچنین 49 درصد بیشتر از دوره مشابه سال گذشته تسهیلات در اختیار فعالان اقتصادی قرار داد.

بانک پاسارگاد که با سرمایه ثبت شده 6552 میلیارد تومان در بازار بورس تهران در حال فعالیت است گزارش عملکرد آذر ماه سال 1399 را منتشر کرد.

براساس این گزارش بانک پاسارگاد 14 هزارو 634 میلیارد تومان درآمد از محل تسهیلات اعطایی کسب کرد و به سپرده گذاران خود 11 هزار و 201 میلیارد تومان سود اختصاص داد، که حاصل این عملیات بانکی ثبت تراز مثبت سه هزار و 433 میلیارد تومان بود. این بانک در دوره مشابه سال گذشته تراز عملیاتی مثبت 992 میلیارد تومان را ثبت کرده بود که در سال جاری توانست آن را بیش از 246 درصد افزایش دهد .

برهمین اساس این شرکت بورسی در یک ماهه آذر ، یک هزارو 841 میلیارد تومان درآمد تسهیلاتی کسب کرد و به سپرده های بانکی هم یک هزار و 345 میلیارد تومان سود پرداخت کرد که حاصل آن ثبت تراز مثبت 496 میلیارد تومان بود این بانک در آذر ماه سال گذشته تراز عملیاتی مثبت 31 میلیارد تومان را ثبت کرده بود.

مانده تسهیلات اعطایی این بانک خصوصی در پایان آذر ماه سال جاری به 150 هزار و 158 میلیارد تومان رسید و سپرده گذاران 44 درصد بیشتر از پایان آذز ماه سال گذشته دراین بانک سپرده گذاری کردند و مانده سپرده های سرمایه گذاری این بانک به 156 هزار 524 میلیارد تومان رسید که نشان دهند افزایش 44 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

بانک پاسارگاد دراین دوره زمانی بیشترین درآمد تسهیلاتی را بترتیب از سه سر فصل سایر تسهیلات ، فروش اقساطی و مشارکت مدنی کسب کرد در دوره مشابه سال گذشته بیشترین تسهیلات به مشارکت مدنی ، تسهیلات ارزی و سایر تسهیلات پرداخت شد  و دربخش جذب سپرده های سرمایه گذاری هم بیشترین سود را به سپرده های بلند مدت یک ساله ،گواهی ویژه سرمایه گذاری و سپرده های کوتاه مدت پرداخت کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته تغییر نداشته است .

رشد 2.5 برابری تراز عملیاتی
 
علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: