کد خبر: ۱۸۹۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - 20 December 2020
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: ۳۳ پل تا پایان سال در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

بانکداری ایرانی- گودرز امیری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اثر سیل سال گذشته بالغ‌بر ۱۱۰۰ دستگاه پل کوچک و بزرگ در استان تخریب شد که بخشی از پل‌های کوچک از طریق استانی اصلاح و به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: برخی از پل‌های که بزرگ‌تر بودند نیاز به تأمین اعتبار داشتند که خیلی از آن‌ها هم تأمین اعتبار و اجرای عملیات آن‌ها شروع‌ شده است.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی بالغ‌بر ۱۶۰ پل توسط اداره‌کل راهداری شروع شده که ۹۳ مورد به بهره‌برداری رسیده و مابقی در دست اجرا است.

امیری اضافه کرد: ۳۳ مورد از این پل‌ها بزرگ هستند که نیاز به تأمین اعتبار داشتند که هفته گذشته جلسه‌ای با حضور استاندار برگزار شد و مهندس حسن نیا رئیس سازمان راهداری کشور قول دادند ۱۵ میلیارد و استاندار نیز ۵ میلیارد و ۵ میلیارد هم بنیاد علوی قول داده که کمک کنند؛ مدیرکل راهداری نیز قول داده تا پایان سال این ۳۳ تکمیل و بهره‌برداری برسند.

وی بیان کرد: سه پل‌ ابراهیم‌آباد، بلیل وند و کاکارضا توسط اداره‌کل راه و شهرسازی لرستان در حال اجرا هستند.

این معاون استاندار لرستان ادامه داد: پل کاکارضا تأمین اعتبار شده و مشکلی ندارد و پیمانکار باید کار را تمام کند؛ پل بلیل وند بخشی از اعتباراتش قرار شد از طریق استان تأمین شود و پیمانکار کارش را ادامه دهد.

امیری عنوان کرد: همچنین پل ابراهیم آباد قرار شد از طریق وزارتخانه پیگیری شود که هنوز اعتبار لازم برای تکمیل آن تأمین نشده ولی به دنبال حل این مشکل هستیم.

برچسب ها: لرستان ، سیل ، پل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: