کد خبر: ۱۸۹۳۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۴ - ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - 20 December 2020
معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری گفت: ‌ستاد مبارزه با کرونا تصویب کرد که اجرای طرح ثبت‌چک در سامانه صیاد تا پایان سال به تعویق بیفتد تا در این زمان آشنایی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرد.

ایرنا : معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری گفت: ‌ستاد مبارزه با کرونا تصویب کرد که اجرای طرح ثبت‌چک در سامانه صیاد تا پایان سال به تعویق بیفتد تا در این زمان آشنایی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرد.

«محمد نهاوندیان» ‌روز‌‌ شنبه‌ در حاشیه ستاد مبارزه با کرونا به تغییرات جدید قانون صدور چک اشاره کرد و افزود: در«قانون اصلاح قانون صدور چک» که در سال ۱۳۹۷ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، به مدت دو سال به بانک‌ها برای ایجاد آمادگی‌های لازم و تامین سامانه‌ها مهلت داده شده بود.


وی افزود:‌ از این پس صدور چک با شرایطی خاص صورت می‌گیرد و باید در سامانه صیاد ثبت شوند.نهاوندیان با بیان اینکه در جایی از قانون، بانک‌ها از پرداخت وجه چک‌هایی که این مقررات را رعایت نکردند ممنوع شده‌اند، گفت: بانک‌مرکزی پیش‌بینی کرده بود، به‌دلیل عدم آشنایی مردم با این سامانه‌ها ممکن است قانون جدید موجب شود تا مراجعات زیادی به شعب بانک‌ها صورت گیرد، در حالی‌که در این شرایط کرونایی نمی‌توانیم مراجعات پر تراکمی را در بانک‌ها داشته باشیم.معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری گفت:‌ ستاد تصویب کرده است که اجرای این تبصره تا پایان سال به تعویق بیفتد تا در این زمان، آشنایی، اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرد.

پرداخت نخستین یارانه معیشتی ۱۰۰ و ۱۲۰ هزار تومانی
همچنین معاون اقتصادی رئیس‌جمهور از افزایش جمعیتی که پرداخت کمکی دریافت می‌کنند تا ۴۰ میلیون نفر و واریز نخستین یارانه کمک معیشتی ١٠٠ و ١٢٠ هزار تومانی به حساب سرپرست خانوار‌ها خبر داد. معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، در نشست خبری با اشاره به مذاکره اخیر روحانی با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس گفت: در این مذاکره گفت‌وگو‌هایی در زمینه طرح اخیر مجلس درباره کمک به خانوار‌های نیازمند صورت گرفت. ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه‌ای در ماه قبل داشت و به‌دنبال آن مجلس محترم مصوبه‌ای در رابطه با پرداخت به خانوارها داشت. اجرای این مصوبات نیازمند هماهنگی بود که رئیس محترم جمهور و رئیس محترم مجلس شورای اسلامی مذاکره داشتند.

پس از گفت و گوهایی تفاهم عملیاتی حاصل شد که مستلزم این بود که دولت، اصلاحی در مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا انجام دهد. معاون اقتصادی رئیس‌جمهور اضافه کرد: بر این اساس تفاهم عملیاتی حاصل شد تا اصلاحی در مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا داشته باشیم. بنابراین تعداد جمعیتی که این پرداخت کمکی را دریافت می‌کنند تا ۴۰ میلیون نفر افزایش پیدا کرد پرداخت ۱۰۰ هزار تومان در هر ماه برای ۴ ماه خواهد بود.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور از واریز نخستین یارانه کمک معیشتی ١٠٠ و ١٢٠ هزار تومانی به حساب سرپرست خانوار‌ها خبر داد. معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تصریح کرد: گروه خاصی که تحت‌پوشش کمیته امداد هستند براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ۱۲۰ هزار تومان را در ماه دریافت خواهند کرد؛ همچنین نخستین پرداخت روز گذشته صورت گرفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: