کد خبر: ۱۸۹۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۴ - ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - 18 December 2020
مقایسه دستمزد کارگران ساختمانی در نیمه نخست ۹۹ نشان می دهد دستمزد این کارگران در این دوره از ۴۰.۵ درصد تا ۶۴.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

بانکداری ایرانی - به گزارش تسنیم، مقایسه‌ی متوسط قیمت تمامی 109قلم مورد آمارگیری نیمه اول سال نسبت به دوره‌ی قبل، نشان می‌دهد که دستمزد «بنای نماچین درجه‌ی یک» با49.7درصد دارای بیش‌ترین افزایش و «راننده‌ی ماشین‌های لوله‌گذار- سایدبوم» با 5.9درصد دارای کمترین افزایش بوده‌اند.

طرح آمارگیری از دستمزد نیروی انسانی شاغل در طرح‌های عمرانی از سال 1365به ‌صورت شش‌ماهه در سطح استـان تهران توسط مرکز آمار ایران اجرا می‌شود. در این آمارگیری، اطلاعات مربوط به دستمزد ساعتی نیرو‌های انسانی شاغل در طرح‏های عمرانی (109مورد)، با ارسال پرسشنامه‌ها‌ی مربوط از طریق رایانامه به پیمانکاری‏ های مجری طرح‏های عمرانی در استان تهران، جمع‌آوری می‏شود. آمارهای مربوط به نیمه‌ی اول سال 1399به‌صورت زیر است:

مقایسه‌ی متوسط قیمت تمامی 109قلم مورد آمارگیری این دوره نسبت به دوره‌ی قبل، نشان می‌دهد که «بنای نماچین درجه‌ی یک» با49.7درصد دارای بیش‌ترین افزایش و «راننده‌ی ماشین‌های لوله‌گذار- سایدبوم» با 5.9درصد دارای کمترین افزایش بوده‌اند. مقایسه‌ با دوره‌ی مشابه سال قبل نیز نشان می‌دهد که بیش‌ترین افزایش متوسط قیمت مربوط به «کابل‌کش درجه‌ی یک فشار قوی» با 65.9 درصد و کمترین افزایش قیمت مربوط به «راننده‌ی ماشین‌های لوله‌گذار- سایدبوم» با 24.1درصد بوده است.

اخبار کارگران ,

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: