کد خبر: ۱۸۸۵۸۰
تاریخ انتشار: ۰۱:۰۵ - ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 05 December 2020
سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ دستور اداری به واحدهای اجرایی ضوابط بیمه تکمیلی درمان و عمر مستمری‌بگیران این سازمان از آذر سال‌جاری لغایت آبان سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ دستور اداری به واحدهای اجرایی ضوابط بیمه تکمیلی درمان و عمر مستمری‌بگیران این سازمان از آذر سال‌جاری لغایت آبان سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بر اساس این دستور اداری، بر اساس قرارداد منعقده میان کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه آتیه سازان حافظ، حق بیمه تکمیلی درمان از اول آذر امسال تا ۳۰ آبان سال ۱۴۰۰ با احتساب مالیات ارزش افزوده برای هر نفر ماهانه ۶۵ هزار تومان است.با توجه به مصوبات هیات‌مدیره سازمان تامین اجتماعی مبنی ‌بر مساعدت به مستمری‌بگیران بابت بیمه تکمیلی درمان مقرر شد طی دوره مذکور به ازای هر نفر از مشمولان ماهانه مبلغ ۲۱ هزار تومان توسط واحدهای اجرایی به حساب هزینه کمک به بیمه تکمیلی درمان به کد حساب مربوطه منظور و با هماهنگی کانون بازنشستگان شهرستان و استان مربوطه به شرکت طرف قرارداد پرداخت شود.

از این رو از تاریخ اول آذر سال۹۹ تا ۳۰ آبان سال ۱۴۰۰ به مدت یک‌سال مبلغ ۴۴ هزار تومان به ازای هر نفر بابت بیمه تکمیلی درمان از مستمری ماهانه مشمولان کسر خواهد شد.

همچنین به موجب قرارداد منعقده بین کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران (شرکت خدمات بیمه‌ای فرجام پوشش)، حق بیمه با احتساب مالیات ارزش افزوده برای هر نفر ماهانه ۱۱ هزار و ۷۷۰ تومان است.

در این دستور اداری، مشمولان قراردادهای بیمه تکمیلی و عمر، مستمری‌بگیران بازنشسته، ازکارافتاده کلی و مستمری‌بگیران بازمانده به همراه همسر و یا همسران دائم و در صورت تمایل سایر افراد تحت تکفل واجد شرایط آنان عنوان شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: