کد خبر: ۱۸۷۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - 14 November 2020
مدیرکل گمرک شهید رجایی از ترخیص ۵۴۰هزار تن کالای اساسی از ابتدای آبان ماه خبر داد.

به گزارش تسنیم، علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت از گمرک شهید رجایی بندرعباس بازدید به‌عمل آورد. وی طی این بازدید با حضور در سرویس واردات گمرک شهید رجایی با صاحبان کالا و حق‌العملکاران به‌صورت رودررو به گفتگو پرداخت و از مسایل و مشکلات آنها در حوزه‌های مختلف مربوط به ترخیص کالا مطلع شد.

در این بازدید که آقایان مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک ایران و ابوالفضل اکبرپور ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی وی را همراهی می‌کردند مباحث مربوط به مشکلات ارزی و ثبت سفارش مورد بررسی قرار گرفت.

گمرک جمهوری اسلامی ایران ,

وزیر صمت همچنین با حضور در معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک شهید رجایی از سامانه گمرک بازدید کرد.

لازم به ذکر است پیش از حضور رزم‌حسینی در گمرک شهید رجایی وی از اسکله بندر شهید رجایی و وضعیت دپوی کالا بازدید به‌عمل آورد و سپس‌ در نشستی با حضور ناظر گمرکات استان هرمزگان به بررسی موانع بر سر راه ترخیص کالاهای اساسی پرداختند.

اکبرپور پس از این نشست با ارائه آمار عملکرد گمرکات استان هرمزگان کل کالاهای ترخیص‌شده از گمرکات استان هرمزگان را بیش از 4میلیون و 700هزار تن برشمرد که 2میلیون و 400هزار تن آن را کالاهای اساسی تشکیل می‌دهند.

وی با اعلام اینکه کالاهای اساسی که در آبان ترخیص شده بیش از 540هزار تن بوده‌اند افزود: از 11 آبان‌ماه سال جاری تا کنون بیش از 320هزار تن کالای اساسی ترخیص گردیده است و میزان 168هزار تن آن در جریان تشریفات گمرکی قرار دارند.

اکبرپور همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر فرآیند اصلاح ثبت سفارش یا تمدید آن گفت: وزیر محترم صمت دستورات لازم را در خصوص تسریع در این فرآیند مهم صادر نمودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: