کد خبر: ۱۸۷۷۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - 14 November 2020
عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: اقدامات موثر گمرک برای سرعت بخشی به ترخیص کالاهای اساسی از جمله نهاده های دام و طیور بازار کالاهای اساسی را ساماندهی می کند.

به گزارش ایسنا، محمد مهدی نهاوندی - عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران - با اعلام این مطلب اظهار کرد: عدم تامین و تخصیص ارز و صدور کد رهگیری موجب شده بود تا حجم کالاهای رسوبی در گمرکات به بیش از چهار میلیون تن برسد.

وی افزود: پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تسریع و تسهیل ترخیص کالا از گمرکات، و آخرین مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، بر اساس پیشنهادات گمرک بخشنامه‌ای به گمرکات برای ترخیص کالاهای اساسی و کالاهای مرتبط با تولید صادر و شرایط ترخیص این اقلام تسهیل شد.

نهاوندی ادامه داد: معضلاتی که در مسیر تامین و تخصیص ارز بروز کرد روند ترخیص نهاده های دامی را برای صنایع مرغداری و دامداری با مشکلات عدیده ای مواجه کرد و موجب شد تا در نهایت نرخ این اقلام در بازار با جهش معناداری مواجه شود.

براساس اعلام اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (آوندا)، وی با اشاره به تسریع روند ترخیص کالا از گمرکات تصریح کرد: اقدامات موثر گمرک برای سرعت بخشی به ترخیص کالاهای اساسی از جمله نهاده های دام و طیور از یک سو بازار کالاهای اساسی را ساماندهی می کند و از سوی دیگر گامی در مسیر تحقق شعار امسال «جهش تولید» محسوب می شود.

نهاوندی با اشاره به تبعات تحریم و شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد ایران یادآور شد: عملکرد گمرک جمهوری اسلامی ایران در تسهیل و تسریع شرایط ترخیص کالاهای اساسی نشان از درک صحیح از شرایط اقتصادی کشور و تلاش برای عبور کشور و مردم از روزهای سخت اقتصاد تحریم شده دارد.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: اگر همراهی تمامی دستگاه ها در روند تامین تا توزیع کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید ادامه داشته باشد به سهولت می توانیم با حفظ آرامش در بازار داخلی همچنان به گردش چرخ واحدهای تولیدی ادامه دهیم.

برچسب ها: گمرک ، کالا های اساسی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: