کد خبر: ۱۸۷۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۴ - ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - 12 November 2020
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از اواخر وقت یکشنبه 25 آبان سامانه بارشی دیگری از جنوب غرب وارد کشور می‌شود و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفت آینده، غرب، جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در اغلب مناطق کشور غیر از هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارندگی ادامه دارد، شدت بارش‌ها در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و غرب مازندران همچنین شمال و شرق خوزستان، جنوب و غرب اصفهان، جنوب و شرق لرستان، شمال فارس، شمال کرمان، جنوب یزد و سواحل گیلان، همچنین شمال خلیج فارس است.

وی ادامه داد: روز آینده 23 آبان غیر از شمال غرب و غرب کشور، همچنین جنوب سیستان و بلوچستان در دیگر مناطق کشور بارش‌ها ادامه دارد و شدت بارش‌ها در جنوب، شرق و مرکز کشور خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در ارتفاعات البرز، زاگرس مرکزی و مناطق سردسیر شمال شرق کشور بارش‌ها به صورت برف است.

ضیائیان افزود: روز شنبه 24 آبان سامانه بارشی در شرق و جنوب شرق کشور، موجب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود و به تدریج تا اواخر وقت شنبه از کشور خارج می‌شود و روز یکشنبه 25 آبان جوی آرام در اغلب نقاط کشور حاکم است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: از اواخر وقت یکشنبه سامانه بارشی دیگری از جنوب غرب وارد کشور می‌شود و روزهای دوشنبه و سه شنبه هفت آینده، غرب و جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد که شدت بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس مرکزی خواهد بود.

وی اظهار کرد: در مناطقی که ذکر شد، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و جاری شدن روان آب، لغزندگی جاده‌ها، احتمال بارش برف در ارتفاعات، احتمال آب‌گرفتگی معابر و در مناطق جنوبی احتمال تگرگ وجود دارد که توصیه می‌شود اجتناب از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و اطمینان از وسایل ایمنی و گرمایشی خودروها به‌ویژه در عبور از جاده‌های کوهستانی و کنترل و بازگشایی آبراه‌ها در دستور کار باشد.

ضیائیان اضافه کرد: از اواخر وقت روز دوشنبه 26 آبان با شمالی شدن جریانات روی خزر کاهش دما و بارش در شمال غرب و سواحل شمالی کشور در روزهای سه شنبه و چهارشنبه پیش بینی می‌شود.

وی با بیان این که فردا دریای خزر مواج است، اضافه کرد: روزهای جمعه و شنبه پیش رو خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

* کاهش دما تا 10 درجه در شرق و ماندگاری هوای سرد در کشور

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: از روز آینده تا دوشنبه 26 آبان ماندگاری هوای سرد در اغلب نقاط کشور پیش بینی می‌شود و کاهش نسبی دما بین 6 تا 10 درجه در نوار شرقی کشور خواهیم داشت.

ضیائیان بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 30 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و بجنورد، زنجان و شهر‌کرد با کمینه دمای 3 درجه زیر صفر و همدان و اردبیل با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود.

* بارش باران فردا در تهران

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا ابری، همراه با بارش باران و در برخی ساعات مه رقیق پیش بینی می‌شود، بعد از ظهر فردا با وزش باد به تدریج کاهش ابر را در تهران خواهیم داشت. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 10 و 6 درجه خواهد بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: