کد خبر: ۱۸۷۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۹ - ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - 12 November 2020
با ذخیره ۲۴ میلیارد و ۴۶۰ میلیون مترمکعبی آب در مخازن سدهای کشور، در حال حاضر ۵۲ درصد از ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است.

به گزارش تسنیم، بر اساس جدیدترین آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه 99) تا شانزدهم آبان ماه امسال کل ورودی آب به مخازن سدهای کشور برابر با 2 میلیارد و 160 میلیون مترمکعب بوده که این میزان در مقایسه با ورودی 2 میلیارد و 910 میلیون مترمکعبی آب به مخازن سدهای کشور در زمان مشابه در سال گذشته، کاهشی 26 درصدی داشته است.

همچنین به تبع کاهش ورودی آب به سدهای کشور، شاهد کاهش 17 درصدی خروجی آب از مخازن سدهای کشور نسبت به دوره مشابه سال گذشته هستیم، به طوری که میزان خروجی آب از مخازن سدهای کشور از 5 میلیارد و 900 میلیون مترمکعب در مدت مشابه سال قبل، به 4 میلیارد و 880 میلیون مترمکعب در سال جاری رسیده است.

میزان ذخایر آب نیز در مخازن سدهای کشور به 24 میلیارد و 460 میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به زمان مشابه سال قبل با وجود 25 میلیارد و 700 میلیون مترمکعب ذخیره آب در مخازن سدهای کشور، شاهد کاهش 5 درصدی حجم ذخایر آب در سال جاری هستیم.

ظرفیت کل مخازن سدهای کشور بر اساس آخرین هیدروگرافی 50 میلیارد و 500 میلیون مترمکعب است و درصد پرشدگی سدها در حال حاضر به حدود 48 درصد رسیده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: