کد خبر: ۱۸۷۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۳ - ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - 10 November 2020
وزیر راه و شهرسازی گفت: انتظار ما این است که با کاهش قیمت ها در بازار ارز، قیمت مسکن نیز کاهش یابد.

به گزارش مهر، محمد اسلامی صبح امروز ۲۰ آبان ماه در برنامه تلویزیونی «در انتهای الوند» از شبکه ۲ سیما، گفت: با ریزش قیمت دلار توقع کاهش قیمت مسکن و هر نوع کالا و خدماتی که در این ماه‌ها به بهانه بالا رفتن ارز زیاد شده داریم که البته به‌طور طبیعی با کاهش آن باید به حالت قبل برگردد.

بازار مسکن در انتظار کاهش قیمت‌ها

وی افزود: متأسفانه سوءاستفاده در بازارهای ما زیاد است و سعی می‌کنند چسبندگی را حفظ کنند، ولی ما امیدواریم از این شرایط هر چه زودتر خارج شویم.

چند واحد مسکن مهر باقی مانده؟

وزیر راه و شهرسازی در مورد مسکن مهر تصریح کرد: حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار واحد مسکن مهر در حال تکمیل شدن است و فقط آن‌هایی که در جریان دادگاه هستند و یا مربوط به تعاونی‌ها هستند، باقی می‌مانند که مسئول دیگری دارند.

آخرین وضعیت طرح ملی مسکن

وی در خصوص مسکن ملی ادامه داد: در حال حاضر ۴۳۶ هزار نفر واجد شرایط داریم که به دو گروه تقسیم می‌شوند، یا زمین را گرفته و در حال ساخت هستند و یا در حال حاضر در حال تحویل گرفتن زمین هستند.

به گفته اسلامی، ۲۶۵ هزار متقاضی مسکن ملی هم به پروژه‌ها معرفی می‌شوند که گروهی پیشتاز بوده و خانه‌هایشان را تحویل گرفته‌اند و سری دیگر در مرحله ساخت هستند.

وی تأکید کرد: در مقطعی در حین اجرای طرح اقدام ملی مسکن، به خاطر کند شدن کارِ متقاضیانی که باید حساب افتتاح کرده و پول به‌حساب واریز می‌کردند، با وقفه مواجه شدیم، ولی در حال حاضر حدود ۲۰۰ هزار نفر در بانک عامل حساب افتتاح کردند و ۱۰۰ هزار نفر نیز واریزی داشته‌اند که این یعنی روند، پیشرفت مثبتی داشته است.

نرخ بلیت هواپیما افزایش نیافته است

اسلامی در مورد گران شدن بلیت هواپیما خاطرنشان کرد: نکته‌ای که در مورد بلیت هواپیما حائز اهمیت است، این بوده که ما با اعلام ظرفیت مجاز حداکثر ۶۰ درصد و این‌که هر نفر یک صندلی کنارش خالی باشد، به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کردیم که رقابت بر سر کف قیمت الزام نیست و نباید از سقف قیمت مجاز عبور کنند و نرخ‌ها نباید هیجانی باشد؛ بنابراین نرخ بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده است.

۲۵۱ نقطه حادثه خیز در جاده‌ها باقی مانده است

وزیر راه درباره ایمن‌سازی راه‌ها توضیح داد: هنوز ۲۵۱ نقطه حادثه خیز در جاده‌های کشور باقی‌مانده که با توجه به سابقه حوادث شدید، حدود ۲۰۰ راه تا به امروز در حال ایمن‌سازی هستند که تا آذرماه تحویل داده می‌شوند؛ بقیه راه‌ها نیز یا در حال اصلاح هستند یا به زودی اصلاح آنها آغاز می‌شود.

از مردم خواهش می‌کنم عوارض الکترونیکی آزادراه را پرداخت کنند

وی درباره طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی بیان کرد: تا به امروز از ۷ آزادراه، در ۵ آزادراه در حال اخذ عوارض به صورت الکترونیکی هستند؛ اجرای این طرح در ۲ آزادراه دیگر نیز به‌زودی اجرایی می‌شود.

اسلامی افزود: من از مردم خواهش می‌کنم قدردان این امتیاز بزرگ که باعث شده وقت و سوخت کمتری مصرف کنند باشند و عوارض عبور از آزادراه‌ها را به‌موقع پرداخت کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: