کد خبر: ۱۸۶۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - 02 November 2020
بنا بر اعلام مسئولان آموزش و پرورش استان گلستان در صورت نبود مساعدت و همکاری بانک مسکن در ساخت این مدرسه، این مدرسه در مدت زمان فعلی تکمیل و افتتاح نمی شد و مشخص نبود به دلیل مشکلات مالی، ساخت وتکمیل آن تا چه زمانی به طول بینجامد.

 اولین مدرسه شهدای بانک مسکن در استان گلستان افتتاح شد.

مجید اسدی فر، مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا از افتتاح اولین مدرسه شهدای بانک مسکن در استان گلستان خبر داد.

وی اعلام کرد: این مدرسه با مساعدت 450 میلیون تومانی بانک مسکن احداث شده است.

اسدی فر در بیان جزییات مربوط به افتتاح این مدرسه توضیح داد: مدرسه شهدای بانک مسکن استان گلستان در یکی از روستاهای محروم استان گلستان از توابع شهرستان کلاله با نام روستای محروم یکه قوز سفلی افتتاح شده است که در واقع اولین مدرسه شهدای بانک مسکن در این استان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در ساخت این مدرسه اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه شده است از مساعدت 450 میلیون تومانی بانک مسکن برای ساخت آن خبر داد.

وی در این باره افزود: بنا بر اعلام مسئولان آموزش و پرورش استان گلستان در صورت نبود مساعدت و همکاری بانک مسکن در ساخت این مدرسه، این مدرسه در مدت زمان فعلی تکمیل و افتتاح نمی شد و مشخص نبود به دلیل مشکلات مالی، ساخت وتکمیل آن تا چه زمانی به طول بینجامد.

اسدی فر با بیان اینکه این اعتبار 450 میلیون تومانی از محل بودجه های فرهنگی و قرض الحسنه تامین شده است خاطرنشان کرد: بودجه کمک به ساخت این مدرسه از محل امتیازاتی تامین شده است که از بابت انجام فعالیت های فرهنگی در اختیار مدیریت شعب استان گلستان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: به واسطه دسترسی و اختصاص این بودجه ها همواره مطابق با نیازهای فرهنگی موجود در هر استان، شهرستان و یا روستا در استان ها، یک فعالیت فرهنگی همچون احداث مدارس، مساجد و سایر امور عام المنفعه انجام می شود و بانک مسکن پرداختن به این امور را در کنار سایر ماموریت های خود یک رسالت بزرگ و مهم می داند.

مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان همچنین با بیان اینکه اولین مدرسه شهدای بانک مسکن در استان گلستان یک مدرسه 6 کلاسه مختص مقطع ابتدایی است، گفت: قرار بود این مدرسه ابتدا 4 کلاسه باشد که بعدا دو کلاس دیگر نیز به آن اضافه شد و هم اکنون ظرفیت تحصیل 140 دانش آموز روستای یکه قوز سفلی از توابع شهرستان کلاله در آن فراهم است. متراژ این ساختمان حدود 734 مترمربع و در زمینی به مساحت 1500 مترمربع احداث شده است.

وی همچنین با تشکر و قدردانی از مدیران ارشد و اعضای هیئت مدیره بانک مسکن خاطرنشان کرد: از کمک و همکاری هیئت مدیره و مدیر عامل محترم بانک مسکن در پیشبرد اهداف متعالی نظیر فراهم آوردن زمینه مساعدت برای ساخت این مدرسه کمال قدردانی داریم.

اسدی فر افزود: مدیریت شعب بانک مسکن در استان گلستان این آمادگی را دارد که در صورت اختصاص بودجه و تامین اعتبار، در امور فرهنگی این چنینی، مساعدت و همکاری نماید.

بنا بر اعلام وی این مدرسه هم اکنون تنها مدرسه مقطع ابتدایی روستای محروم یکه قوز سفلی از توابع شهرستان کلاله در استان گلستان است.

 

برچسب ها: بانک مسکن ، مدرسه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: