کد خبر: ۱۸۶۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - 01 November 2020
متوسط نرخ بیکاری کشورهای عضو اتحادیه اوپا بالای هشت درصد باقی ماند.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا پایان سپتامبر ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با بدون تغییر نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح ۸.۳ درصد و ۷.۵ درصد رسید. این نرخ بیکاری بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در هشت ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می‌شود تا پایان این ماه ۱۵ میلیون و ۹۹۰ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۳ میلیون و ۶۱۲ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۴۲ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۷۵ هزار نفر افزایش یافته است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۶.۵ درصد بوده است و پس از این کشور، لیتوانی با ۹.۸ درصد و ایتالیا با ۹.۶ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۲.۸ درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لهستان با ۳.۱ درصد و مالت با چهار درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک ۵.۲ درصد، آلمان ۴.۵ درصد و فرانسه ۷.۹ درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند ۵.۶ درصد و در نروژ ۵.۱ درصد اندازه‌گیری شده است.

همچنین تا پایان ماه سپتامبر دو میلیون و ۹۹۵ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و ۴۵۱ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۰.۷ و در سطح منطقه یورو ۰.۸ درصد کاهش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با ۶.۰ درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با ۸.۱ درصد و لهستان با ۸.۷ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به اسپانیا با ۴۰.۴ درصد، ایتالیا با ۲۹.۷ درصد و لیتوانی با ۲۷.۷ درصد بوده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: