کد خبر: ۱۸۶۵۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۰ - ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - 28 October 2020
"وزمین" در نیمه نخست سال 99 ؛
درآمدهای غیرمشاع بانک ایران زمین درنیمه نخست جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، 65 درصد افزایش یافته است و همچنین 73 درصد بیشتر از پایان سال گذشته منابع ارزان قیمت جذب کرد .

رشد ۶۵ درصدی درآمدهای غیرمشاع /افزایش 73 درصدی منابع ارزان قیمتبه گزارش بانکداری ایرانی ، بانک ایران زمین اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای 6 ماهه منتهی به پایان شهریورماه سال جاری را منتشر کرد که بر اساس آن، درآمدهای غیرمشاع این بانک خصوصی نسبت به مدت مشابه سال قبل، 65 درصد افزایش یافته است و همچنین 73 درصد بیشتر از پایان سال گذشته منابع ارزان قیمت جذب کرد.

رشد 65 درصدی درآمدهای غیرمشاع بانک ایران زمین

این شرکت فرابورسی  که با نماد "وزمین " و سرمایه چهارهزار میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار کشور فعال است، در پایان شش ماهه امسال 83 میلیارد تومان درآمد غیرمشاع تولید کرده که نسبت به رقم 50 میلیارد تومانی  پایان شش ماهه سال قبل، 65 درصد رشد را تجربه کرده است.

بر اساس این گزارش، جمع درآمدهای کارمزدی "وزمین" نیز در پایان شهریورماه سال گذشته 20 میلیارد تومان بوده که با 113 درصد افزایش به 42 میلیارد تومان در پایان فصل تابستان امسال رسیده است.

تولید 219میلیارد تومان درآمد مشاع

بانک ایران زمین، در پایان فصل دوم امسال، 219 میلیارد تومان درآمد مشاع تولید کرده و سود و وجه التزام تسهیلات اعطایی آن نیز 201 میلیارد تومان گزارش شده است.

"وزمین" از سرمایه گذاری های خود نیز تا پایان شهریورماه امسال، 18 میلیارد تومان سود به دست آورده است.

افزایش  73 درصدی منابع ارزان قیمت

این بانک خصوصی در شش ماه نخست سال جاری دو هزار و 297 میلیارد تومان منابع ارزان قیمت جذب کرد که نسبت به پایان سال گذشته بیش از 73 درصد افزایش داشته است این منابع شامل سپرده های دیداری و مشابه ، سپرده های پس اندازه و مشابه و سایر سپره ها است و همچنین نزدیک 41 هزار میلیارد تومان سپرده های بلند مدت جذب کرد که 28 درصد نسبت به پایان سال 98 افزایش داشته است.

جمع دارایی های بانک  ایران زمین نیز از 35 هزار 388 میلیارد تومان در پایان سال گذشته به 38 هزار 814 میلیارد تومان در پایان فصل تابستان امسال افزایش یافته که نشان دهنده رشدی 10درصدی است.

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: