کد خبر: ۱۸۵۴۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۶ - ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - 10 October 2020
بررسی نسبت خسارت 15 شرکت بیمه ای ؛
محاسبه نسبت خسارت 15 شرکت بیمه ای در نیمه نخست سال جاری نشان می دهد میانگین نسبت خسارت این شرکت ها 46 درصد است و بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی بهترین عملکرد را داشته است.

بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدیمحاسبه نسبت خسارت 15 شرکت بیمه ای در نیمه نخست سال جاری نشان می دهد میانگین نسبت خسارت این شرکت ها 46 درصد است و بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی بهترین عملکرد را داشته است.

به گزارش بانکداری ایرانی ، نسبت خسارت، یکی از اصلی‌ترین معیار‌های ارزیابی شرکت‌های بیمه به شمار می‌رود که نشان می‌دهد این شرکت‌ها چه میزان از حق بیمه دریافتی خود طی یک دوره را به عنوان خسارت پرداخت کرده‌اند.

براساس آخرین گزارش از فعالیت ماهیانه 15 شرکت بیمه خصوصی منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری ، این شرکت ها در طول این دوره شش ماهه در مجموع 19 هزار 661 میلیارد تومان حق بیمه صادر کردند و در مقابل 9 هزار 117 میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند، محاسبه میانگین نسبت خسارت این شرکت ها نشان می دهد این شرکت ها بطور میانگین 46.37 درصد از حق بیمه صادره خود را به عنوان خسارت پراخت کردند.

بر همین اساس بهترین عملکرد در طی این دوره زمانی را سه شرکت بیمه پاسارگاد ، تجارت نو و اتکایی ایرانیان داشته اند و نسبت خسارت این سه شرکت به ترتیب 21.86 درصد ، 23.40 درصد و 30.76 درصد است و ضعیف ترین عملکرد را بیمه دانا با نسبت خسارت 66.61 درصد داشته است.

بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی
مبالغ به میلیارد تومان است
 
 بیمه پاسارگاد علاوه برکسب بهترین نسبت خسارت ،در دو فصل نخست سال جاری توانست تراز عملیاتی مثبت یک هزار و 633 میلیارد تومان را ثبت کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته شاهد رشد 53 درصدی معادل 563 میلیارد تومان بود.

برهمین اساس این شرکت بیمه ای توانست در طول شش ماه نخست سال جاری دو هزار و 90 میلیارد تومان حق بیمه تولید کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیش از 48 درصد رشد داشته است و همچنین در این دوره زمانی 457 میلیارد تومان خسارت بیمه گذاران ، این شرکت را جبران کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش داشته است.

علی سوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: