کد خبر: ۱۸۴۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۲ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - 28 September 2020
نخستین قرارداد شرکت هپکو با بخش معدن به امضا رسید. برنامه احیای شرکت هپکو را ایمیدرو از تابستان امسال آغاز کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، شرکت هپکو در روزهای اخیر قراردادی برای تامین 30 دامپتراک با یکی از شرکت های معدنی داخلی به امضا رسانده است.

این سازنده ماشین آلات معدنی و راهسازی، قرار است طی این قرارداد اقدام به تامین تجهیزات و تولید دامپتراک های 40تنی کند.

در این قرارداد صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی (زیرمجموعه ایمیدرو)، به عنوان پشتیبان عمل می کند و تامین 80درصد از ارز مورد نیاز را برعهده دارد.

هپکو در همین حال برنامه امضای قراردادهای دیگری را نیز پیش رو دارد. غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو در نیمه شهریور طی نشستی با سهامداران و مدیران ارشد شرکت هپکو و خانه معدن اعلام کرده بود با توجه به شرایطی که برای تسهیل فعالیت های هپکو ایجاد شده، این شرکت در آستانه امضای قرارداد با شرکت های متقاضی داخلی است. محمد رفیعی مدیر عامل هپکو نیز گفته بود بار این شرکت، 13 سال است که بر روی زمین مانده بود.

پیش از آن نیز ایمیدرو در راستای راهبری توسعه و توانمندسازی بخش معدن کشور، اقدام به زمینه سازی برای امضای 5 تفاهمنامه هپکو با بزرگان معدن و صنایع معدنی کشور کرده بود. به گفته غریب پور،‌ امضای تفاهمنامه های مربوطه با برگزاری هفت جلسه پیگیری احیای این تولیدکننده قدیمی ماشین آلات معدنی و راهسازی، عملی شده است.

ایمیدرو برای عملی شدن قرادادها، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی (زیرمجموعه ایمیدرو) را به عنوان پشتیبان و حامی عملی شدن قرادادها، مامور کرده بود.

برچسب ها: هپکو ، معدن ، تولید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: