کد خبر: ۱۸۴۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - 17 September 2020
با تلاش‌های انجام شده تقویت تولید و حمایت از بخش صنعت به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد و در پنج ماه نخست امسال در بیشتر تولیدات صنعتی کشور با افزایش تولید و رشد مواجه بودیم.

شاتا : مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور در جلسه کارگروه مشترک تسهیل و رفع موانع تولید، استان سمنان با بیان اینکه در کشور حدود ۱۵۰۰ واحد راکد هدف‌گذاری شده است که از این تعداد ۶۷۰ واحد راه‌اندازی مجدد شد، گفت: با تلاش‌های انجام شده تقویت تولید و حمایت از بخش صنعت به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد و در پنج ماه نخست امسال در بیشتر تولیدات صنعتی کشور با افزایش تولید و رشد مواجه بودیم.


به گفته محسن صالحی‌نیا، سال گذشته ۳۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب‌های مختلف به بخش صنعت و معدن اختصاص پیدا کرده که ۳۰ درصد منابع تسهیلاتی کشور است و باید این میزان به ۴۰ درصد ارتقا پیدا کند. صالحی‌نیا افزود: هدف‌گذاری شده است تا پایان امسال، ۱۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در کشور به بهره‌برداری برسد که اعم این واحد‌ها از طرح‌هایی است که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و نیاز است تا این واحد‌ها در استان نیز احصا شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کشور برای تامین‌ پارچه چادر مشکی نیاز جدی وجود دارد، گفت: با تعیین میزان نقدینگی و وصول درخواست از سوی متقاضی، تامین تسهیلات و تضمین بازگشت سرمایه، شرکت تولیدی الگانت سمنان می‌تواند در بحث تامین‌ پارچه چادر مشکی اقدام کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور همچنین گفت: در حال حاضر ۲۶۰۰ قلم کالا به دلیل وجود ظرفیت‌های تولید در داخل، دارای ممنوعیت واردات است که در صورت ورود شرکت الگانت در کنار سایر شرکت‌های فعال در این حوزه و تامین سقف نیاز کشور در این بخش، می‌توان نسبت به تغییر و اصلاح تعرفه درخصوص واردات پارچه چادر مشکی ورود کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: