کد خبر: ۱۸۴۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - 13 September 2020
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: دولت باید مسیر سرمایه‌گذاری در بازار‌های کاذب را مسدود کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: دولت باید مسیر سرمایه‌گذاری در بازار‌های کاذب را مسدود کند.

مسدودسازی مسیر‌های سرمایه‌گذاری کاذببه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای رحیم زارع با اشاره به تلاش بانک مرکزی برای کنترل تورم با آغاز سیاست گذاری نوین پولی، افزود: تلاش‌های خوبی در حال انجام است و بزودی ثبات در بحث نرخ تورم را شاهد خواهیم بود.


نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود بانک مرکزی به هدف گذاری و کنترل تورم نشان از دغدغه مداری مسئولان دارد، اضافه کرد: کنترل نقدینگی مهم‌ترین ابزار برای ساماندهی وضعیت اقتصادی از حیث تورم است.


وی با تاکید بر اینکه کنترل تورم در اقتصاد نیازمند برنامه مداری کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است، تصریح کرد: سیاست‌های پولی باید در خدمت کمک به تولید باشد تا به این ترتیب آثار تورمی اقتصاد را غافلگیر نکند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه سیاست‌های پولی بانک مرکزی مورد تایید است، گفت: همین که بانک مرکزی توانسته برنامه‌ای در مسیر کنترل و هدف گذاری تورم طراحی و اجرایی کند جای تقدیر دارد، زیرا ورود به این حوزه خود قدمی در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی است.


زارع با تاکید بر اینکه استفاده از تجربیات کشور‌های موفق در کنترل تورم در کنار بومی سازی سیاست‌ها توصیه می‌شود، افزود: انتظار می‌رود بانک مرکزی با بومی سازی الگو‌های موفق بحث تورم افسار گسیخته در اقتصاد را به مرور زمان کنترل کرده و جلوی رکود احتمالی را نیز بگیرد.


وی با بیان اینکه یکی از ابزار‌های پیشنهادی در مسیر کنترل تورم توجه به مسیر نقدینگی سرگردان است، تصریح کرد: تا زمانی که کنترلی بر نقدینگی سرگردان وجود نداشته باشد به طور حتم نرخ تورم روز به روز بیشتر خواهد شد.


این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت باید مسیر سرمایه گذاری در بازار‌های کاذب را مسدود کند، زیرا این بازار‌ها با تشدید دلالی، تورم نقطه به نقطه را با سرعت بیشتری افزایش می‌دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: