کد خبر: ۱۸۴۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - 12 September 2020
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد: در راستای حمایت از توليد داخلي و در قالب تفاهم‌نامه با نهادهاي حمايتي، ۴۱هزار ميليارد ريال تسهيلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده‌ايم.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد: در راستای حمایت از توليد داخلي و در قالب تفاهم‌نامه با نهادهاي حمايتي، ۴۱هزار ميليارد ريال تسهيلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده‌ايم.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری مديرعامل اين بانک با اشاره به اینکه حمایت از تولید داخلی به‌عنوان يکي از سياست‌هاي کلان اقتصاد کشور مد نظر بانك مهر ايران قرار داشته و در اين راستا گام‌هاي محكمي برداشته شده، بيان كرد: بانك مهر ايران با نهادهاي حمايتي تفاهم‌نامه‌هايي امضا كرده و از ابتداي اجرايي شدن اين تفاهم‌نامه‌ها تا پايان مرداد ماه سال جاري ۳۲۴هزار و ۱۷۳ فقره به مددجويان كميته امداد، ۷۷هزار و ۵۴۱ فقره در قالب همكاري با بنياد بركت، ۲۲هزار و ۴۵۴ فقره در قالب همكاري با معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري، ۱۴هزار و ۹۲۳ فقره تسهيلات در قالب تفاهم‌نامه با بنياد مسكن انقلاب اسلامي، ۸۴۳۶ فقره به مددجويان سازمان بهزيستي و ۱۴۰۰ فقره به شركت‌هاي دانش‌بنيان و در قالب همكاري با صندوق نوآوري و شكوفايي تسهيلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

اکبری در همین رابطه افزود: این تسهیلات که مجموعا به ۴۴۸هزار و ۹۲۷ فقره مي‌رسد، در راستاي حمايت از توليد داخلي پرداخت شده که ارزش آن تقريباً به ۴۱هزار ميليارد ريال مي‌رسد.

مدیرعامل بانک مهر ایران درباره عملکرد بانک در یک سال اخیر نيز گفت: این بانک موفق شده از ابتدای شهریور سال ۱۳۹۸ تا ابتدای شهريور سال جاري، ۱۵۱هزار میلیارد ریال منابع جذب کند که باعث رشد تقریباً ۷۳درصدي منابع اين بانک شده است. اکنون مانده منابع بانك مهر ايران به ۳۶۰هزار ميليارد ريال مي‌رسد.

وی خبر داد: تعداد تسهیلات پرداختی بانک مهر ایران در مدت ياد شده به بيش از ۲.۵ ميليون فقره رسيده و مبلغ ۲۷۱هزار ميليارد ريال را شامل مي‌شود. در همين مدت تقريباً يک ميليون و ۹۰۰هزار نفر به جمع مشتريان بانک مهر ايران اضافه شدند و اکنون تعداد مشتريان بانك به ۹ ميليون نفر رسيده است.

اکبری یادآوری کرد: افزایش تعداد تسهيلات پرداختي در حال صورت گرفته که مطالبات غيرجاري بانک مهر ايران همچنان زير يك درصد است.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: