کد خبر: ۱۸۳۵۹۱
تاریخ انتشار: ۰۱:۴۰ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - 31 August 2020
معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین؛
معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین درباره حذف الزام پرداخت کارمزد تراکنش‌های خرید اینترنتی از بانک‌ها گفت : به طور کلی با پیشنهادی که انجمن فین‌تک ارائه کرده است، موافق هستم.

هفته گذشته  جلسه‌ای درباره اصلاح مدل کارمزد با حضور نمایندگان بانک مرکزی، بانک‌های خصوصی، بانک‌های دولتی، شرکت شاپرک، شرکت خدمات انفورماتیک، شرکت‌های پرداخت و انجمن فین‌تک برگزار شد و انجمن فین‌تک طرح پیشنهادی خود برای اصلاح مدل کارمزدهای تراکنش‌های خرید اینترنتی را مطرح کرد. این مدل پیشنهادی حذف الزام پرداخت کارمزد تراکنش‌های خرید اینترنتی از بانک‌ها و الزام پرداخت‌یاران و شرکت‌های پرداخت به پرداخت کارمزد به شبکه زیرساخت پرداخت کشور است. 

به گزارش بانکدای ایرانی ،فرهاد اینالویی، معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین درباره حذف الزام پرداخت کارمزد تراکنش‌های خرید اینترنتی از بانک‌ها و الزام پرداخت‌یاران و شرکت‌های پرداخت به پرداخت کارمزد به شبکه زیرساخت پرداخت کشور  گفت:به طور کلی با پیشنهادی که انجمن فین‌تک ارائه کرده است، موافق هستم. 

اینالویی گفت: مهم‌ترین دلیل آن نیز ایجاد یک رقابت سالم بین پرداخت‌یاران و پی‌اس‌پی‌ها است تا بتوانیم کارمزد را به سمت کسانی ببریم که سرویس را می‌گیرند و در اینجا منفعتی برای کشور حاصل می‌شود که کار خوبی هست.

وی با اشاره به اینکه قطعا مدل فعلی که بانک همه کارمزد را پرداخت می‌کرد مدل مناسبی نیست  ادامه داد :  این مدل در درازمدت هم باعث فرسودگی شبکه می‌شود و هم به دلیل مشکلاتی که ایجاد می‌کرد، باعث شد که تمایلی به استفاده از تکنولوژی‌های جدید وجود نداشته باشد. همچنین باعث شد شبکه به‌طور ناخواسته زیر بار فشاری برود که لزومی برای آن نیست.

اینالویی افزود : اگر کارمزد از سمت بانک به سمت ذینفعان برود و پرداخت‌یاران بتوانند با پذیرندگان به گونه‌ای تفاهم کنند که از آنها که اصلی‌ترین گیرندگان خدمات هستند، کارمزد دریافت کنند این مدل بهینه خواهد بود و از نظر من می‌تواند جایگزین مدل فعلی باشد.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: