کد خبر: ۱۸۲۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۳ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - 07 August 2020
عراق اعلام کرده است در ماه اگوست (ماه جاری میلادی) بیشتر یعنی حدود 400 هزار بشکه نفت در روز بر میزان کاهش تولیدش می افزاید تا تولید بیش از حدش در ماه های گذشته را بر اساس توافق کاهش تولید جبران کند.
به گزارش فارس به نقل از رویترز، عراق اعلام کرده است در ماه اگوست (ماه جاری میلادی) بیشتر یعنی حدود 400 هزار بشکه نفت در روز بر میزان کاهش تولیدش می افزاید تا تولید بیش از حدش در ماه های گذشته را بر اساس توافق کاهش تولید جبران کند.

بر اساس بیانیه وزارت نفت عراق و شرکت دولتی بازاریابی این کشور موسوم به سومو (SOMO)، کاهش تولید ماه آگوست از میزان کاهش تولید مورد توافق برای ماه آگوست بیشتر است.

به گزارش فارس، بر اساس گزارش های رویترز بر اساس آمار منابع کشتیرانی و صنعتی، صادرات نفت خام عراق در ماه جولای افزایش یافته بود و به نظر می رسید که دومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک هنوز از زیر بار تعهدش به توافق کاهش تولید اوپک شانه خالی می کند.

به نقل از آمارهای ریفینیتیو ایکون و دو منبع آگاه صنعتی، صادرات نفت عراق از جنوب در 20 روز نخست ماه جولای به طور متوسط 2.70 میلیون بشکه در روز بوده است. این رقم نسبت به ارقام رسمی صادرات نفت از جنوب عراق در ماه ژوئن تغییر ندارد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام و هم پیمانانش موسوم به اوپک پلاس، در ماه می به منظور تقویت قیمت نفت صدمه دیده ناشی از بحران کرونا، کاهش بی سابقه عرضه نفت را آغاز کردند.

بر اساس این گزارش، ارقام ماه جولای صادرات نفت عراق نشان داده است بغداد هنوز راه زیادی برای تحقق وعده های خود دارد و میزان صادرات به مراتب بیشتر از برنامه بارگیری در ماه جولای است.

عراق به اوپک پلاس گفته بود که برای جبرای تولید بیشترش در ماه های می و ژوئن، در ماه های اتی کاهش تولید بیشتری انجام خواهد داد.(جزئیات بیشتر)
برچسب ها: نفت ، بازار نفت ، قیمت نفت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: