کد خبر: ۱۸۲۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 04 August 2020
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه از پایان مشکلات شرکت خبر داد و گفت: با توجه به نگاه مثبت دستگاه قضا به مشکلات کارگران و تولید کشور، حساب‌های هفت تپه آزاد شد و به کارگران قول می‌دهم هفته آینده حقوق‌شان پرداخت خواهد شد.
امید اسد بیگی در گفت‌وگو با فارس،‌ از پایان یافتن مشکلات شرکت خبر داد و گفت: با توجه به نگاه مثبت دستگاه قضا به مشکلات کارگران و تولید کشور، حساب های هفت تپه آزاد شد و به کارگران قول می‌دهم هفته آینده حقوق شان پرداخت خواهد شد.

وی با تشکر از آیت الله سید ابراهیم رییسی ریاست محترم قوه قضاییه، آیت الله محمد جعفر منتظری دادستان محترم کل کشور و جناب مسعودی مقام ریاست محترم دادگاه گفت: در نتیجه مساعدت این بزرگواران و نگاه ویژه‌ای که به معیشت و زندگی کارگران داشته و دارند، به نوعی تصمیم گرفتند تا بتوانیم حقوق کارگران را در هفته آینده بپردازیم.

اسدبیگی با اشاره به اینکه از زمان روی کار آمدن آیت الله رییسی در جایگاه ریاست دستگاه قضا، تاکید ایشان همواره بر رفع مشکلات بنگاههای اقتصادی و بخش تولید بوده است، گفت: عملکرد قوه قضاییه به ویژه آیت الله رییسی در میانجی گری و رسیدگی به مشکلات بخش تولید برگ برنده‌ای در دستگاه قضا برای همیشه ماندگار خواهد شد.

مدیرعامل کشت وصنعت هفت تپه با اشاره به نام‌گذاری سال 99 به نام جهش تولید گفت: در حالی که افراد بسیاری چوب لای چرخ تولید می گذارند و بازی های سیاسی باعث توقف تولید و مشکلات اقتصادی شده است، با فرمان آیت الله رییسی شاهد هستیم که دستگاه قضا به صورت عملی برای رفع مشکلات گام بر می‌دارد که همگان باید قدردان دستگاه قضا باشیم.

مدیرعامل نیشکر هفت تپه خطاب به کارگران گفت: به هیچ عنوان راضی به مشکلات معیشتی و بیمه‌ای قشر زحمتکش کارگر نیستم و همان طور که کارگران شریف هفت تپه باور دارند و اعلام می‌کنند، حسابهای شرکت بلوکه شده و به محض آنکه این مشکل مرتفع شود، حقوق کارگران پرداخت خواهد شد.

امید اسدبیگی با ابراز تاسف از اینکه حدود دو ماه است حقوق کارگران پرداخت نشده است گفت: چنانچه کارگران شریف هفت تپه به تاریخچه شرکت بعد از خصوصی سازی توجه کنند، تمام سعی خود را به کار بسته ام تا حقوق کارگران به موقع پرداخت شود.

وی با تاکید بر اینکه تا اسفند سال 98 حقوق کارگران هیچ‌گونه معوقه‌ای نداشته است، گفت: همزمان به حاشیه هایی که برای نیشکر هفت تپه درست شد، حقوق کارگران به تعویق افتاد و باعث شرمندگی شد.

مدیرعامل نیشکر هفت تپه با انتقاد از کسانی که تلاش کرده اند بین کارگر و کارفرمای این مجموعه اختلاف بیندازند، گفت: کارگران شریف نیشکر هفت تپه توجه داشته باشند که از همان لحظه که برای مدیریت مشکل پیش آمد، حقوق آنان نیز با تاخیر رو به رو شد.

وی با تاکید بر اینکه تمام سعی خود را برای پرداخت حقوق کارگران به کار می‌گیرد گفت: جلسه ای در 14 تیرماه در وزارت کار با حضور دو تن از نمایندگان مجلس، مسوولان وزارت کار، نماینده خصوصی سازی، نماینده سازمان تامین اجتماعی، نماینده استانداری خوزستان، نماینده کارگران نیشکر هفت تپه برگزار شد. در این جلسه تمام مشکلات مطرح شد و دستاوردهای خوبی داشت، اما مهمترین نتیجه این جلسه، پرداخت حقوق و مزایای کارگران بود که مشروط به رفع مسدودی حسابهای نیشکر هفت تپه شد که با همکاری دستگاه قضا حسابهای شرکت باز شده و این مشکل هم به زودی رفع می‌شود.

به گزارش فارس،‌ برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت موضوع «مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه و سوءاستفاده رسانه‌های ضدانقلاب » و «حقوق کارگران هفت تپه پرداخت نشده‌است» خواستار پیگیری خبرنگار و پاسخگویی مسئولان مربوطه شدند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: