کد خبر: ۱۸۲۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - 03 August 2020
وقوع این‌گونه حوادث بیش از هر چیز ضرورت تامین پوشش‌های بیمه‌ای مناسب برای حمایت از افرادی که ناخواسته در اجرای وظایف خود مرتکب قصور شده‌اند را متذکر می‌شود.
مدیر بیمه‌های مسوولیت، مهندسی و انرژی بیمه تجارت‌نو، با اشاره به حادثه دلخراش انفجار کلینیک «سینا اطهر» گفت: وقوع این‌گونه حوادث بیش از هر چیز ضرورت تامین پوشش‌های بیمه‌ای مناسب برای حمایت از افرادی که ناخواسته در اجرای وظایف خود مرتکب قصور شده‌اند را متذکر می‌شود.

محبوبه ضیاء فروغی افزود: فقدان این نوع از پوشش‌های بیمه‌ای در حالی است که براساس قوانین و مقررات جاری کشور از جمله قانون مسوولیت مـدنی، قانون مجازات اسلامی و همچنین دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مسوولیت‌های خطیری در حوزه وظایف قانونی محوله متوجه کادر درمانی به ویژه مدیران و مسوولان است.  وی بیمه‌نامه‌‍ مسوولیت مدنی مسوولان فنی بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها در قبال بیماران، اشخاص ثالث، مراجعه‌کنندگان و همراهان بیمار را از جمله بیمه‌نامه‌های مناسب قابل ارائه برای مراکز درمانی برشمرد. 

 مدیر بیمه‌های مسوولیت، مهندسی و انرژی بیمه تجارت‌نو با اشاره به اینکه بسیاری از بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها در کشور فاقد بیمه‌نامه مذکور هستند، افزود: در راستای حمایت از کادر درمانی و مسوولان مراکز فوق، امکان صدور بیمه نامه با شرایط مناسب در بیمه تجارت‌نو فراهم شده است.  

ضیاء فروغی خاطر نشان کرد: چنانچه در جریان اجرای وظایف مسوولان فنی مراکز مورد تایید وزارت بهداشت، حادثه‌ای رخ دهد و طبق قانون در قبال بیماران و اشخاص ثالث ملزم به جبران خسارت شوند با رعایت شرایط بیمه‌نامه، خسارت مورد ادعـا پرداخت خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: