کد خبر: ۱۶۷۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - 13 November 2019
امروز مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس ایران به حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان رسید و همچنین ۳۴۳ سهم در این دو بازار با رشد قیمت مواجه شدند و فلزات اساسی نیز از خودرویی‌ها و بانکی‌ها سبقت گرفتند.
امروز مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس ایران به حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان رسید و همچنین ۳۴۳ سهم در این دو بازار با رشد قیمت مواجه شدند و فلزات اساسی نیز از خودرویی‌ها و بانکی‌ها سبقت گرفتند.

به گزارش ایسنا، امروز (چهارشنبه) شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۴۳۸ واحد رشد کرد و به رقم ۳۰۷ هزار و ۹۴ واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۶۸۶ واحد افزایش رقم ۸۸ هزار و ۴۵۲ واحدی را تجربه کرد.

شاخص آزاد شناور هم با ۵۷۳ واحد افزایش، رقم ۳۵۸ هزار و ۴۰ واحدی را دید و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۱۱ و ۲۲۷۶ واحد رشد کردند.

امروز شرکت‌های گروه مپنا، پتروشیمی پارس، توسعه معادن و فلزات و صنایع پتروشیمی خلیج فارس هر کدام به ترتیب ۱۲۸، ۹۰، ۶۰ و ۶۰ واحد تاثیر افزایشی روی شاخص بازار سرمایه داشتند. در طرف مقابل پتروشیمی جم، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان هر کدام به ترتیب ۱۰۵، ۱۰۰ و ۵۳ واحد روی شاخص‌های بازار تاثیر کاهشی داشتند.

امروز در گروه فلزات اساسی حجم معاملات به ۱۵۴ میلیون سهم و اوراق مالی رسید که ارزش آن بیش از ۱۴۱ میلیارد تومان بود. تعداد معاملات این گروه رقم ۴۱ هزار و ۸۴ نوبت را تجربه کرد. بدین ترتیب فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را به دست آوردند.

فلزات اساسی از خودرویی‌ها و بانکی‌ها سبقت گرفتند

در گروه بانک‌ها بیشتر سهم‌ها کمتر از یک درصد نوسان قیمت را تجربه کردند، اما در مجموع این گروه پس از فلزات اساسی، خودرویی‌ها و شیمیایی‌ها در چهارمین رتبه از نظر ارزش معاملات قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات بورس تهران به رقم ۱۱۵۴ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن بیش از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار عدد ۳۲۰ هزار و ۹۰۷ را تجربه کرد.

در بورس تهران مجموعا ۲۱۳ سهم با رشد قیمت و ۱۴۲ سهم با افت مواجه شدند. همچنین در فرابورس ایران ۱۳۰ سهم رشد و ۶۶ سهم افت را تجربه کردند.  

آیفکس نیز با ۱۰ واحد افزایش توانست با رقم ۳۹۳۲ بالا رود ارزش معاملات این بازار به رقم نزدیک به ۵۵۹ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۸۷۰ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: