کد خبر: ۱۶۰۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 19 June 2019
ازدواج یکی از رویدادهاي مهم زندگي است و از نظر اجتماعي به عنوان پيوندي با ثبات و هدفمند ميان زن و مرد شناخته مي‌شود .
ازدواج یکی از رویدادهاي مهم زندگي است و از نظر اجتماعي به عنوان پيوندي با ثبات و هدفمند ميان زن و مرد شناخته مي‌شود .

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در راستای حمایت از ازدواج جوانان، بانک قرض الحسنه مهر ايران از زوج هاي جوان براي خريد جهيزيه و تشکيل زندگي مشترک حمايت مي كند. كمك به ازدواج و تامين جهيزيه جوانان يكي از الزامات اين بانك در سياستگذاري هاي اعتباري خود بوده و از ديرباز نيز در دستور كار قرار گرفته است.

بر همین اساس در این سال ها تسهیلات ازدواج همواره یکي از با اهميت ترين بخش هاي تسهيلاتي بانک بوده و حتي بانک قرض الحسنه مهر ايران به جهت کسب بيشترين سهم از كل تسهيلات پرداخت شده قرض الحسنه ازدواج در طرح ضربتي، مورد تقدير بانك مركزي نيز قرار گرفته است.

بانک قرض الحسنه مهرایران در سال گذشته، پیشگام پرداخت تسهیلات ۱۵۰ میليون ريالي ازدواج در شبکه بانکي کشور بوده و طي يازده سال فعاليت خود بالغ بر ۲۸۶ هزار و ۵۰۰ فقره وام قرض الحسنه ازدواج به ارزش ۱۵ هزار و ۵۰۰ ميليارد ريال پرداخت كرده است.

حمید عبدی از شهرستان اراک که فروشگاه لوازم خانگی دارد می گويد: اخيرا يک مشتري داشتيم که خيلي نااميد به فروشگاه ما مراجعه كرده بود و مي گفت كه محال است بتوانم جهيزيه بخرم و دخترم را با سربلندي به خانه بخت بفرستم. اين بانك مبلغ ۱۵ ميليون تومان به او وام قرض الحسنه با سود صفر وكارمزد ۴ درصد پرداخت كرد تا توانست از فروشگاه ما خريد جهيزيه كند.

با توجه به شرایط اقتصادی امروز کشور، وجود بانکی چون بانک قرض الحسنه مهر ایران بيش از پيش احساس مي شود؛ چرا که خدمات، طرح هاي تسهيلاتي و سياست هاي اعتباري بانك قرض الحسنه مهرايران با اهداف اقتصاد مقاومتي و بهبود شاخص هاي اجتماعي همسو است. 

بانک قرض الحسنه مهرایران خاستگاه مردمی دارد و بدون شک تقویت آن منجر به تقویت مردم خواهد شد پس چه خوب است که مديران بخش هاي دولتي و خصوصي آستين هاي همت را بالا بزنند و به مديران اين بانک براي جذب منابع بيشتر قرض الحسنه كمك كنند. 

بدون تردید قدرتمند شدن بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک هایی از اين دست مي تواند منجر به افزايش قدرت بخش عظيمي از جامعه با استفاده از خدمات و طرح هاي تسهيلاتي حوزه قرض الحسنه شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: