کد خبر: ۱۶۰۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۴ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - 17 June 2019
وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی برای شرکت در یکصدو هشتمین کنفرانس بین المللی کار عازم ژنو سوئیس شد.
وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی برای شرکت در یکصدو هشتمین کنفرانس بین المللی کار عازم ژنو سوئیس شد.

به گزارش  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یکصد و هشتمین کنفرانس بین المللی کار از تاریخ ۲۰ تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ (۱۰ تا ۲۱ ژوئن ۲۰۱۹) با حضور اعضای سه جانبه (نمایندگان دولت‌ها و گروه‌های کارگری و کارفرمایی) در مقر اصلی آن سازمان در شهر ژنو سوئیس برگزار می‌شود.

دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از موسسین سازمان و عضو اصلی هیأت مدیره مشارکت فعال در روند سیاست‌گذاری و تصمیم گیری‌های سازمان دارد.

همچنین امسال به مناسبت یکصدمین سالگرد تأسیس سازمان بین المللی کار در سال ۲۰۱۹ (موسوم به سده ILO) همه برنامه‌های سازمان تحت الشعاع رویداد مهم سده قرار گرفته است.

شریعتمداری ضمن سخنرانی در کمیته جامع گرامیداشت سده - در نشست جنبش عدم تعهد وزرای کار (موسوم به نم) و نیز نشست وزرای گروه آسیا و اقیانوسیه (اسپگ) نیز شرکت و به طرح دیدگاه‌ها و نظرات جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.

سخنرانی در اجلاس وزرای کار جنبش عدم تعهد، سخنرانی در مجمع عمومی، ملاقات با وزیر کار عراق نشست با نمایندگان ایران در ژنو، ملاقات با وزیر منابع انسانی مالزی، ملاقات با وزیر کار بلغارستان، ملاقات با وزرای کار سوریه، آذربایجان و عراق، نشست با هیأت سه جانبه ایران و سخنرانی در اجلاس وزرای کار آسیا و اقیانوسیه از جمله برنامه‌های پیش بینی شده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این سفر است.

دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن مشارکت فعال در همه کمیته‌های اجلاس اقدام به صدور بیانیه اعلامیه سده در کمیته جامع کرده است.

همچنین در این بیانیه، رویکرد انسان محور برای موضوع آینده کار مورد تاکید قرار گرفت و بر اهمیت استفاده از پتانسیل جوانان و فراهم آوردن فرصت‌های آینده کار برای آنها در این بیانیه خاطر نشان شد. ضمناً تصریح شد به سبب الگوهای در حال تغییر در جهان کار، لازم است نظام‌های آموزشی، تحصیلی و مهارتی متحول شوند تا نیازهای مهارتی آینده به طور مؤثر برآورده شوند. مضافاً، بر حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و تعاونی‌ها تاکید و. اضافه شد که اثر حوادث طبیعی و تأثیر آن بر جهان کار بایستی مورد توجه قرار گیرد.

بیانیه همچنین اهمیت تقویت چند جانبه گرایی و خود داری از اقدامات قهری یکجانبه را برجسته کرد و تاکید شد لازم است اعلامیه سده ارتقا چند جانبه گرایی را مطالبه کند. اضافه شد اقدامات قهری یکجانبه به خصوص تحریم‌های اقتصادی حق دستیابی به کار شایسته و دستیابی به عدالت اجتماعی را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند. تصریح شد برای موفقیت اعلامیه سده، بایستی دستیابی همه کشورها به نظام‌های اقتصادی بین المللی تضمین شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: