کد خبر: ۱۴۵۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۹ - ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - 03 November 2018
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه امریکا برای اعمال سیاستهای خود علیه ایران تنهاست، گفت:ملت ما به دنیا نشان داد که در مقابل یک جانبه گرایی امریکا ایستادگی خواهد کرد.
بانکداری ایرانی - معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه امریکا برای اعمال سیاستهای خود علیه ایران تنهاست، گفت:ملت ما به دنیا نشان داد که در مقابل یک جانبه گرایی امریکا ایستادگی خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری در مراسم معارفه فرهاد دژپسند به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: امروز امریکا برای اعمال سیاست های خود تنهاست و ما هم به جهت سیاسی موقعیت برتری داریم و هم از نظر اخلاقی به دنیا نشان دادیم که کشوری قابل اعتماد هستیم و آمریکا کشوری غیرقابل اعتماد است که نمی شود با آن توافق کرد.

جهانگیری با اشاره به اینکه در آستانه 13 آبان هستیم، ادامه داد: این روز هم از جهت تاریخی برای ملت ما روز مهمی است چرا که اتفاقات سرنوشت سازی در این روز افتاده و در سال 43 زمانی که امام را تبعید کردند برای خیلی ها باور کردنی نبود که نهضت اسلامی بتواند به مسیر خود ادامه دهد و به پیروزی برسد.

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: امریکایی ها در تبعید امام نقش تعیین کننده داشتند چرا که امام در ارتباط با لایحه مصونیت امریکایی ها که در مجلس آن زمان مطرح شد، موضع گیری کرده بود.

در این مراسم رحمت الله اکرمی سرپرست سابق وزارت امور اقتصادی و دارایی  با بیان اینکه فرهاد دژپسند این وزارتخانه را با کارنامه درخشانی تحویل می‌گیرد، گفت: کارکرد وزارت اقتصاد با وظایف و انتظاراتی که از آن می‌رود تناسبی ندارد. قضاوت بیرونی مردم نسبت به این وزارتخانه این است که باید متولی کل حوزه اقتصاد کشور باشد، در حالی که کارکرد درونی و بیرونی این وزارتخانه با هم تناسبی ندارد.

اکرمی همچنین به کارنامه یک ساله وزارت اقتصاد هم اشاره کرد و گفت: در زمینه رشد الکترونیکی کردن خدمات، وزارت اقتصاد رتبه اول را دارد. بیمه مرکزی و سازمان امور مالیاتی هم در این زمینه رتبه‌های دوم و سوم را دارند.

اکرمی گفت: در سال گذشته بورس کشور جزو سه بورس برتر منطقه بود. همچنین خزانه‌داری کلیه اوراق مالی را بدون تاخیر بازپرداخت کرده است. وزارت اقتصاد تنها دستگاهی است که در سال 1397 دو بار مورد تشویق مقام معظم رهبری قرار گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: