کد خبر: ۷۵۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۴ - ۲۰ تير ۱۳۹۵ - 10 July 2016
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: بررسی نقشه های هواشناسی از وزش باد نسبتا شدید، وقوع گرد و خاک در استان های قم، سمنان، مرکزی، جنوب تهران، البرز، قزوین و اصفهان در سه روز آینده خبر می دهد و همزمان با این پدیده، دید افقی در این مناطق کاهش می یابد.
بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی در امروز و فردا (دوشنبه) در استان های ساحلی خزر ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق، از اوایل شب دوشنبه و در روز سه شنبه(پس فردا) با نفوذ توده هوای خنک از عرض های شمالی، کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور و تشدید بارش و وزش باد شدید در استان های گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی می شود.

دریای خزر نیز از اواخر دوشنبه و روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواجی می شود، ضمن اینکه در روز سه شنبه در استان خراسان شمالی نیز شاهد وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.

در بعد ازظهر امروز در برخی نقاط شمال غرب و در روزهای دوشنبه و سه شنبه در مناطق شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.

در سه روز آینده در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل شاهد وزش باد شدید و طوفان گرد و خاک خواهیم بود و خلیج فارس و شرق دریای عمان نیز در سه روز آینده مواجی خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت هوای تهران نیز گفت: هم اکنون دمای هوای تهران به 32 درجه بالای صفر، رطوبت هوا 17 درصد و سرعت وزش باد به بیش از 22 کیلومتر بر ساعت رسیده است و کمینه و بیشینه هوای تهران بین 25 تا 37 درجه خواهد بود. 
احد وظیفه افزود: کمینه و بیشینه هوای پایتخت برای روز دوشنبه (فردا) بین 24 تا 37درجه بالای صفر و آسمان تهران نیز در این روز صاف، در بعد از ظهر با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود. 

وی کمینه و بیشینه هوای تهران را در روز سه شنبه (پس فردا) بین 20تا 37 درجه بالای صفر اعلام کرد و افزود: در این روز آسمان تهران نیز صاف، در بعد از ظهر با افزایش ابر و در بعضی از ساعات با وزش باد خواهد بود. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: