کد خبر: ۲۱۸۶۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷:۲۸ - ۲۱ تير ۱۴۰۳ - 11 July 2024
آیین افتتاح ساختمان جدید شعبه بجنورد بیمه دانا با حضور دکتر رضا جعفری مدیرعامل این شرکت، معاون و مدیران استانداری و پلیس راهور خراسان شمالی و برخی مدیران شعب شرکت‌های فعال در صنعت بیمۀ این استان صبح روز یکشنبه ۱۷ تیرماه سال‌جاری برگزار شد.

آیین افتتاح ساختمان جدید شعبه بجنورد بیمه دانا با حضور دکتر رضا جعفری مدیرعامل این شرکت، معاون و مدیران استانداری و پلیس راهور خراسان شمالی و برخی مدیران شعب شرکت‌های فعال در صنعت بیمۀ این استان صبح روز یکشنبه ۱۷ تیرماه سال‌جاری برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی بیمه دانا، دکتر رضا جعفری هم‌زمان با این مراسم در نشست‌ هم‌اندیشی با کارکنان و نمایندگان بیمه دانا در شعبه بجنورد، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام ماه محرم و آرزوی موفقیت برای دکتر مسعود پزشکیان به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب، حضور حماسیِ مردم ایران پای صندوق‌های رأی در روز جمعه گذشته را مورد تحسین قرار داد و اظهار امیدواری کرد که انتخاب ایشان منشأ خیر و برکت برای همه مردم ایران باشد.
مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌‌مدیره بیمه دانا در ادامه این مراسم، ضمن قدردانی از زحمات همکاران شعبه و همچنین پیمانکاران پروژه ساختمان جدید شعبه بجنورد، تاکید کرد که در این سنگر جدید، در کوتاه‌ترین زمان، بهترین و شایسته‌ترین خدمات به مشتریان و بیمه‌گذاران ارائه شود.

وی ضمن تشریح اهمیت بحث بیمه در جبران آثار اقتصادی ناشی از حوادث در جهان، بر ضرورت توجه و نهادینه‌شدن بحث پوشش همگانیِ بیمه‌های حوادث در کشور برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی تأکید کرد و گفت: در برخی از استان‌های کشور از جمله گیلان، گلستان و… تجارب مطلوب و ارزنده‌ای در خصوص پوشش همگانیِ بیمه‌های حوادث دارند و پیشنهاد می‌کنم مسئولان استان خراسان شمالی نیز این پوشش را در دستور کار قرار دهند.

ایشان در ادامه این نشست، با اعلام این مطلب که شرکت بیمه دانا به زودی در بحث افزایش سرمایه، از ۲ هزار میلیارد تومان در مرحله اول به ۵ هزار میلیارد تومان و در مرحله بعد به ۱۰ هزار میلیارد تومان ارتقاء خواهد یافت و به یکی از توانمندترین شرکت‌ها در بحث ساختار سرمایه تبدیل خواهد شد، افزود: بیمه دانا تاکنون موفق شده است انتظارات سهام‌داران خود را در حداکثرسازی فروش برآورده سازد به‌گونه‌ای که در سال‌جاری نیز فروش ۵۰ هزار میلیارد تومان در دستور کار شبکه فروش قرار گرفته است.

دکتر رضا جعفری، همچنین کسب جایگاه دوم در صنعت بیمه را مرهون تلاش و زحمات کارکنان این شرکت دانست و اظهار داشت: بیمه دانا در سطح صنعت بیمه به ویژه بخش خصوصی، هم به لحاظ شاخص تولید حق بیمه و هم به لحاظ شاخص رشد حق بیمه و سرانه تولید در جایگاه دوم قرار دارد. همچنین سرانه تولید به ازای پرسنل فعال کشور حدود ۴ میلیارد تومان و در پایان سال ۱۴۰۲ به ۱۵ میلیارد تومان رسیده است که این موضوع، حاکی از بهره‌وری بسیار مطلوب این شرکت است.

نایب‌رئیس هیئت‌مدیره بیمه دانا با اشاره به اینکه ذخایر فنی شرکت از مرز ۲۷ همت عبور کرده است، خاطرنشان شد: در حال حاضر بیمه دانا بالاترین میزان ذخایر فنی در طول قدمت پنجاه ساله‌اش را داراست که بالغ بر ۳۲ همت در سال ۱۴۰۲ بوده است به گونه‌ای که طی مدت چهار ماهه ابتدایی سال‌جاری تاکنون، بیش از ۱۷ همت تولید حق بیمه داشته‌ایم و می‌توان بر این اساس گفت در صنعت بیمه همان جایگاه نخست را حفظ کرد‌ه‌ایم، همچنین باید گفت که از بین ۴۳ شرکت حاضر در صنعت بیمه، حدود ۱۲ درصد از سهم بازار در اختیار بیمه دانا است.

مدیرعامل بیمه دانا در بخش دیگری از سخنانش، ضمن ارائه تحلیلی از آمار و عملکرد صنعت بیمه در اقتصاد کشور، بر تقویت ضریب نفوذ این صنعت به عنوان شاخص کلان اقتصادی و تعیین‌کننده برای فعالان اقتصادی و حوزه سرمایه‌گذاری، تأکید کرد و رشد آن را در گرو تلاش همه فعالان صنعت بیمه و مسئولان بخش اقتصادی و سرمایه‌های ملی دانست.

وی با بیان اینکه ضروری است صنعت بیمه به ویژه بیمه دانا در راستای نوآوری و تنوع‌بخشی به محصولات بیمه‌ای و همچنین متناسب با رشد روزافزون تکنولوژی و ریسک‌های نوظهور گام بردارد، تصریح کرد: آسیب‌شناسی‌هایی در این حوزه صورت گرفته و مستلزم آن است که بسیاری از زیرساخت‌ها از جمله قوانین و آیین‌نامه‌ها و راهبردهای حکمرانی صنعت بیمه اصلاح شوند.

مدیرعامل بیمه دانا با اشاره به اینکه این شرکت همواره از تولید محصولات جدید بیمه‌ای استقبال کرده است، عنوان کرد: همه شرکت‌های بیمه موظف‌ هستند با توجه به استقبال و حمایت بیش از پیشِ بیمه مرکزی از این موضوع، بستر و شرایط تولید محصولات جدید را در صنعت بیمه فراهم کنند.


گفتنی است در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید شعبه بجنورد بیمه دانا، تفاهم‌نامۀ همکاری مشترک بیمه‌ای با هدف واگذاری پوشش تمام امور بیمه‌ای استانداری بجنورد به بیمه دانا نیز بین دکتر رضا جعفری به عنوان مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره این شرکت و دکتر عبدالصمد صفرنژاد به عنوان معاون توسعۀ مدیریت و منابع استانداری خراسان شمالی به امضاء رسید.

در ابتدای این مراسم نیز، احمد فیضی رئیس شعبه بجنورد ضمن خوشامدگویی و تبریک افتتاح ساختمان جدید شعبه، به ارائه گزارش مختصری از عملکرد این شعبه در سال ۱۴۰۲ و سال‌جاری، همچنین بیان دغدغه‌ها و مطالبات نمایندگان و شبکه فروش پرداخت و گفت: سال گذشته، شعبه بجنوردِ بیمه دانا در استان خراسان شمالی در جایگاه دوم پس از بیمه ایران قرار گرفت که ۱۷ درصد سهم بازار بیمه استان به این شعبه رسید که این مهم را مرهون تلاش همه کارکنان، نمایندگان و اعضای شبکه فروش شعبه هستیم.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: