کد خبر: ۲۱۸۱۸۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۷ - ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - 20 June 2024
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه‌‌‌‌‌‌ای، شرایط برخورداری از جایزه پنج‌درصدی برای مودیان خوش‌حساب مالیاتی را اعلام کرد.

 رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه‌‌‌‌‌‌ای، شرایط برخورداری از جایزه پنج‌درصدی برای مودیان خوش‌حساب مالیاتی را اعلام کرد.

سید‌محمد‌هادی سبحانیان در بخشنامه‌‌‌‌‌‌ای شرایط برخورداری از جایزه پنج‌درصدی برای مودیان خوش‌حساب مالیاتی را اعلام کرد. طبق این بخشنامه یکی از شرایط لازم برای برخورداری از جایزه خوش‌حسابی، ارائه دفاتر، ترازنامه، حساب‌‌‌‌‌‌ سود و زیان و مدارک طی سه سال‌متوالی توسط مودیانی است که به موجب قانون مکلف به نگهداری دفاتر، ترازنامه، حساب‌‌‌‌‌‌ سود و زیان بوده یا اقدام به انجام تکالیف صاحبان مشاغل گروه نخست می‌کنند.

همچنین مودیانی که برخی از هزینه‌های آنها پذیرفته نشده یا مورد رسیدگی مجدد قرارگرفته‌‌‌‌‌‌اند، مشمول جایزه خوش‌حسابی قرار می‌گیرند و اگر مودی در یک منبع مالیاتی جرایمی داشته و آن را پرداخته نکرده باشد، می‌تواند در سایر منابع «پرونده» مالیاتی خود از تسهیلات جایزه خوش‌حسابی برخوردار شود.

در این بخشنامه با تاکید بر اینکه کتمان درآمد مودی مانع بهره‌مندی از جایزه خوش‌حسابی خواهد شد، آمده‌است: در مواردی که پس از اعطای خوش‌حسابی کتمان درآمد مودی محرز شود، علاوه‌بر مطالبه مالیاتی کتمان شده، جایزه اعطا شده نیز از طریق برگ تشخیص مطالبه خواهد شد. گفتنی است برای مودیانی که سال‌مالی آنها با سال‌شمسی مطابقت ندارد، مالیات هر سال‌باید در سال‌مالی تسلیم اظهارنامه پرداخت شود.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: