کد خبر: ۲۱۷۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - 26 May 2024

دولت برای تعیین سقف مجاز افزایش اجاره‌‌بها در هر استان، به استانداران، مهلت ۴۸ ساعته داد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، مهرداد بذرپاش، وزیر راه وشهرسازی، دیروز، با اشاره به قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن واجاره‌بها که از مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شد و در دستور کار قرار گرفت، گفت: به شورای مسکن استان‌ها اختیار داده شد که سقف اجاره‌بها را طبق این قانون تعیین و به شورای عالی مسکن اعلام کنند تا ظرف یک هفته پاسخ به آنها داده شود و شاهد مداخله منظم و قانونی در بازار مسکن باشیم.

به این ترتیب، استانداران به عنوان روسای شورای مسکن استان‌‌ها وظیفه دارند ظرف ۴۸ ساعت با توجه به سطح تورم عمومی در این استان‌‌ها، سقف مجاز افزایش اجاره‌‌بهای مسکن در سال‌جاری را تعیین کنند.

بر اساس قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن واجاره‌‌بها که اردیبهشت ماه امسال در مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان رسید، وزارت راه وشهرسازی ماموریت دارد در استان‌‌هایی که تورم عمومی در آنها بیش از ۳۰‌درصد است، معادل ۵۰ تا ۱۰۰‌درصد نرخ تورم عمومی را به عنوان سقف مجاز برای افزایش اجاره‌‌بهای مسکن، تعیین و ابلاغ کند. با توجه به سطح تورم عمومی استان‌‌ها در سال ۱۴۰۲ هم‌‌اکنون همه استان‌‌ها مشمول این قانون می‌‌شوند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: