کد خبر: ۲۱۷۴۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۸ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 17 May 2024
وزیر اقتصاد انتقاد و گلایه سهامداران به اوراق گواهی خاص با سود ۳۰ درصدی را وارد دانست و وعده داد این موضوع از طریق مذاکره با بانک مرکزی حل شود!

وزیر اقتصاد انتقاد و گلایه سهامداران به اوراق گواهی خاص با سود ۳۰ درصدی را وارد دانست و وعده داد این موضوع از طریق مذاکره با بانک مرکزی حل شود!

 احسان خاندوزی در جریان پاسخگویی آنلاین به مردم، مدعی پایبندی دولت به عمل شد و بعد از پاسخ به گلایه هایی درباره حذف نرخ‌ شکنی و تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصدی برخی نمایندگی‌های بیمه نسبت به تعرفه‌ بیمه مرکزی و حل مشکل رانندگان ترانزیت و صندوق ضمانت صادرات، گفت: مشکلات اتصال فعالان تجاری و صنفی به سامانه مودیان در اولین سال اجرا، کاملا وارد بوده و سازمان مالیاتی مکلف است هرچه سریع تر برای موضوع ماده ۶ قانون مالیات های مستقیم در سامانه مودیان، اصلاحیه صاذر کند.

وی در واکنش به گلایه یکی از سهامداران مبنی بر اثر اوراق گواهی خاص با سود ۳۰ درصدی در خروج سرمایه‌ ها از بورس هم مدعی شد: هیچ شرکتی توانایی پرداخت چنین سودی به سهامداران ندارد. لذا مشارکت مردم با این موضوع کاهش می‌یابد.

این مقام مسئول ادامه داد: هر تصمیم به طور مثال از سوی وزارتخانه های صنعت و نفت که بر شرکت های فولادی و پتروپالایشی، اثر منفی بگذارد سبب دلزدگی فعالان صنعت و زیان سهامداران می‌شود. بنابراین دولت با تصمیماتی مانند بیمه برخی سهام و تصویب مقررات بلندمدت مانند تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها برای پنج سال با این موارد مقابله کرده است.

خاندوزی افزود: انتقاد به اوراق گواهی خاص وارد بوده و با بانک مرکزی در این مورد مذاکره خواهد شد تا گلایه های فعالان بازار سرمایه برطرف شود. این در حالی است که درآمد اوراق گواهی خاص سال گذشته با سود ۳۰ درصدی در جیب دولت نرفت و صرف پروژه های خاص شد اما برخی پروژه های تعریف نشده بدون نظارت، نرخ سود را بالا بردند که باید در شورای پول و اعتبار بررسی شود.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: