کد خبر: ۲۱۶۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - 12 March 2024
بانک سامان که پیش‌تر توانسته بود رتبه نخست شبکه بانکی در خصوص رعایت ضوابط مبارزه با پول‌شویی را به دست آورد، میزبان نشست مرکز اطلاعات مالی کشور در خصوص تبیین برنامه‌های سال ۱۴۰۳ این مرکز بود.

بانک سامان که پیش‌تر توانسته بود رتبه نخست شبکه بانکی در خصوص رعایت ضوابط مبارزه با پول‌شویی را به دست آورد، میزبان نشست مرکز اطلاعات مالی کشور در خصوص تبیین برنامه‌های سال ۱۴۰۳ این مرکز بود.


به گزارش سامان رسانه، در این نشست که روز شنبه ۱۹ اسفند با حضور هادی خانی، رئیس مرکز اطلاعات مالی، علیرضا معرفت مدیرعامل بانک سامان، مدیران ارشد بانک سامان و مرکز اطلاعات مالی، مدیران مبارزه با پول‌شویی بانک‌ها، شرکت‌های پرداخت، ‌بورس اوراق بهادار و سایر سازمان‌ها در محل سالن همایش‌های هتل المپیک برگزار ‌شد، به تشریح تلاش‌های بانک سامان و مرکز اطلاعات مالی در راستای مبارزه با ‌پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم پرداخته شد.

علی دستافر، دبیر هیئت عالی رسیدگی به تخلفات اداری، به‌عنوان نخستین سخنران این همایش ضمن تأکید بر تقویت اقدامات مبارزه با تخلفات اداری و مبارزه با پول‌شویی در تمامی سازمان‌ها، اولین و مهم‌ترین حوزه برای جلوگیری از تخلفات اداری را بانک‌ها دانست و لازمه مبارزه همه‌جانبه با فساد را تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها با هم و استفاده بهتر و بیشتر از سامانه‌های برخط قلمداد کرد.

در ادامه این همایش و پس از پخش ویدئویی در خصوص اقدامات بانک سامان در زمینه مبارزه با پول‌شویی، مدیر تطبیق و مبارزه با پولشویی بانک سامان در خلال سخنرانی خود، با تأکید بر اهمیت ساختار حاکمیت شرکتی بانک‌ها در مبارزه با فساد، به تبیین وظایف مدیریت تطبیق و مبارزه با پول‌شویی بانک سامان و عملکرد این مدیریت پرداخت و در پایان از همکاران این مدیریت که موجب شدند تا بانک سامان، رتبه نخست شبکه بانکی در خصوص رعایت ضوابط مبارزه با پول‌شویی در میان تمامی بانک‌های کشور را به دست آورد قدردانی کرد.

سخنران دیگر این همایش، هادی خانی، رئیس مرکز اطلاعات مالی وزارت اقتصاد و دارایی بود که ضمن تشکر از بانک سامان به دلیل میزبانی و حمایت از برگزاری این نشست، عملکرد بانک سامان در زمینه مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم را ستود. وی ضمن اعلام چکیده‌ای از اقدامات مرکز اطلاعات مالی در سال‌های اخیر، مهم‌ترین نقص در این حوزه را عدم همگرایی و انسجام تیمی بین دستگاه‌ها و مراکز مبارزه با پول‌شویی اعلام کرد و گفت تمام تلاش این مرکز در سال آینده بر این است تا این نقیصه مرتفع شود. خانی در ادامه بر ضرورت آموزش هر چه بیشتر اصول و مفاهیم مبارزه با پول‌شویی در سازمان‌های ذی‌ربط و انعکاس کامل تلاش‌های مرکز اطلاعات مالی تأکید کرد.

در پایان این نشست، معاونان مختلف مرکز اطلاعات مالی کشور نیز ضمن تشریح عملکرد معاونت خود در سال ۱۴۰۲، به تبیین برنامه های خود برای سال آینده پرداختند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: