کد خبر: ۲۱۵۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۶ - ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - 04 February 2024
بانک ها از این پس در ارایه خدمات کارت به کارت بیش از یک میلیارد تومانی یا ۲۰۰ تراکنش به افراد فاقد پرونده مالیاتی، منع شدند.

بانک ها از این پس در ارایه خدمات کارت به کارت بیش از یک میلیارد تومانی یا ۲۰۰ تراکنش به افراد فاقد پرونده مالیاتی، منع شدند.

 محدودیت های مالی و انتقال وجوه از حساب بانکی در حالی طی سال های اخیر، افزایش یافته و فشارهای مالیاتی بیشتر شده که در تصمیمی جدید، سقف مبلغ کارت به کارت ماهانه هم محدود به یک میلیارد تومان یا 200 تراکنش شد!

براساس این گزارش، هادی خانی رییس اطلاعات مالی در نامه به محمد رضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی، محدودیت ارائه خدمات کارت به کارت در اجرای تبصره 3 ماده 8 آئین نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی را ابلاغ کرد.

طبق این ابلاغیه و نظر به استفاده برخی صنوف از حساب های نیابتی بویژه از طریق خدمات کارت به کارت در شبکه بانکی و با توجه به اطلاعات دریافتی از آمار تراکنش های سال گذشته افراد فاقد پرونده مالیاتی در الگوی 100 تراکنش دریافتی در ماه به ارزش حداقل 35 میلیون تومان، ارائه خدمات کارت به کارت بیش از یک میلیارد تومان یا 200 تراکنش دریافتی در ماه به اشخاص حقیقی فاقد پرونده مالیاتی در تمام کارت های بانکی متصل به کد ملی ممنوع است.

ضمن ابلاغ به مبادی ذیربط جهت اعمال محدودیت مورد نظر، گزارشی از اقدامات و نتایج آن در بازه های زمانی سه ماهه به این مرکز ارائه شود.

محدودیت فوق شامل سایر ابزارهای پرداخت و انتقال وجه نبوده و با دریافت داده های متقن و دقیق تر، امکان بازنگری و تسری آن به سایر گروه های جمعیتی و ابزارهای پرداخت وجود خواهد داشت.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: