کد خبر: ۲۱۵۵۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۳ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - 29 January 2024
رئیس کمیته ارزی اتاق بازرگانی مدعی شد بانک مرکزی با کنترل بازار ارز، موج افزایشی قیمت دلار را تثبیت خواهد کرد!

رئیس کمیته ارزی اتاق بازرگانی مدعی شد بانک مرکزی با کنترل بازار ارز، موج افزایشی قیمت دلار را تثبیت خواهد کرد!

 یوسف حسینی با اشاره به نوسانات اخیر بازار ارز که با صعود دلار به کانال 56 هزار تومانی همراه شده به تسنیم گفت: قیمت دلار طی یکسال گذشته از سوی بانک مرکزی مدیریت شده بود و چندین ماه در کانال 49 و 50 هزار تومان قرار داشت اما طی هفته های گذشته بنا به دلایل مختلفی همچون تنش‌های منطقه‌ و تشدید درگیری‌ها در دریای سرخ، رشد کرد اما باتوجه به سوابق قبلی بار دیگر این موج افزایشی فروکش خواهد کرد.

وی افزود: ذهنیت از بانک مرکزی و به ویژه رئیس کل به عنوان سکاندار اصلی ترین نهاد پولی و ارزی این است که بتواند دوباره اوضاع را کنترل کند. این ادعا به این دلیل مطرح می‌شود که بانک مرکزی توانست در یکسال گذشته نیز قیمت دلار را تثبیت کند.

حسینی ادامه داد: شرایط سال جاری به هیچ عنوان قابل قیاس با سال‌های گذشته نیست. جاری انتخابات مجلس پیش رو بوده که قطعا تاثیر زیادی بر شرایط دارد. ضمن اینکه در زمستان گذشته به هیچ عنوان درگیری های منطقه‌ای و داخلی مثل تنش ایران و پاکستان وجود نداشت. به همین دلیل دولت و بانک مرکزی مسئولیت سختی را نسبت به قبل بر عهده دارند اما قطعا اجازه نخواهند داد شرایط بازار ارز برای مدت طولانی دستخوش اتفاقات قرار گیرد.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: