کد خبر: ۲۱۴۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - 18 November 2023
به عنوان بخشی از استراتژی تحول دیجیتال، سازمان کل بیمه‌های اجتماعی عربستان که بر تغییر کامل به سمت اتکا به پلتفرم‌های دیجیتال برای پردازش تراکنش تاکید دارد از هزینه عربستانی‌ها برای ارتقا صنعت بیمه به ارزش 2.8 میلیارد دلار خبر داد.

به عنوان بخشی از استراتژی تحول دیجیتال، سازمان کل بیمه‌های اجتماعی عربستان که بر تغییر کامل به سمت اتکا به پلتفرم‌های دیجیتال برای پردازش تراکنش تاکید دارد از هزینه عربستانی‌ها برای ارتقا صنعت بیمه به ارزش 2.8 میلیارد دلار خبر داد.

 اندازه بازار بیمه در عربستان سعودی چیزی حدود 2 میلیارد ریال سعودی یا همان 500 میلیون دلار است.

بیمه و بیمه اتکایی حکومت عربستان سعودی توسط قانون نظارت بر شرکت‌های بیمه تعاونی، فرمان سلطنتی شماره M/32 (قانون بیمه) اداره می‌شود. این امر در مورد تمام شرکت‌های ثبت شده که تجارت بیمه را درعربستان انجام می‌دهند صدق می‌کند.

صنعت بیمه در عربستان دارای 29 شرکت بیمه است. بر اساس آخرین آمار، تعداد سعودی‌هایی که در سه ماهه سوم سال 2023 به طرح‌های بیمه درمانی پیوستند به 11.46 میلیون نفر رسید که پنج درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

بر اساس داده‌های اخیر سازمان عمومی بیمه اجتماعی، عربستان سعودی برای سومین ماه متوالی پرداخت وجوه برای مزایای بیمه‌ای مختلف را افزایش داده و هزینه‌های آن در اکتبر از 10.7 میلیارد ریال سعودی (2.8 میلیارد دلار) فراتر رفته است.


به گزارش تجارت‌نیوز  به نقل از عرب‌نیوز، در ماه اکتبر،این سازمان بیش از 87.2 میلیون ریال سعودی به طرح بیمه بیکاری Saned اختصاص داد که از 85.9 میلیون ریال سعودی در ماه سپتامبر افزایش یافته است. علاوه بر این، بیش از 16.3 میلیون ریال سعودی برای حقوق بازنشستگی و مخاطرات شغلی در نظر گرفته شده است که نسبت به 16.8 میلیون ریال سعودی در ماه قبل کاهش جزئی نشان می‌دهد.

به عنوان بخشی از استراتژی تحول دیجیتال، سازمان عمومی بیمه اجتماعی بر تغییر کامل به سمت اتکا به پلتفرم‌های دیجیتال برای پردازش تراکنش تاکید کرد.


افزایش صدور بیمه در ماه گذشته
در طول ماه گزارش شده، این سازمان بیش از 1.8 میلیون تراکنش ثبت کرده است که نشان‌دهنده کاهش 2.2 میلیون تراکنش در ماه سپتامبر است. با وجود این کاهش، وب‌سایت و خدمات آنلاین آن بیش از 2.1 میلیون بازدیدکننده داشته است.

این رویکرد دیجیتالی به صدور بیش از 209 هزار شناسه بازنشستگی صادر شده الکترونیکی گسترش یافت و بیش از 332 هزار بار از برنامه تلفن همراه آژانس را تسهیل کرد.

این گزارش بر تعامل فعال کانال‌های ارتباطی الکترونیکی سازمان عمومی بیمه اجتماعی تاکید می‌کند و خدماتی مانند بازدید مجازی و دستیار دیجیتال را به نمایش می‌گذارد که هر کدام به بیش از 33 هزار مشتری خدمات ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، خدمات بیمه واتس‌اپ نیازهای بیش از 23 هزار مشتری را برطرف و خدمات مراقبت از مشتری در پلتفرم X بیش از 57 هزار درخواست را مدیریت کرد.

این سازمان همچنین با انجام بیش از 14 هزار بازدید از انطباق بیمه و 3400 بازدید پیشگیرانه از کارفرمایان تنها در ماه اکتبر قصد دارد از انطباق با مقررات اطمینان حاصل کند. این تعهد با کارگاه‌های آموزشی متعددی که بر تقویت اصول انطباق بیمه و استانداردهای ایمنی و بهداشت حرفه‌ای متمرکز شده است، تقویت می‌شود.

تحول دیجیتال عامل افزایش ضریب نفوذ بیمه
تلاش‌های این سازمان در استفاده از فناوری‌های پیشرفته هوش مصنوعی به سمت نوآوری و افزایش ارائه خدمات است که در نهایت رضایت مشتری را برای همه ذینفعان از جمله مشترکان، بازنشستگان و کارفرمایان بهبود می‌بخشد.

این ابتکار بخشی از استراتژی سازمان عمومی بیمه اجتماعی برای تقویت یک سیستم بیمه اجتماعی کارآمد و فناوری در عربستان سعودی است.

بر اساس بیانیه‌ای در ماه اکتبر، این سازمان متعهد شده است تا محصولات و خدمات بیمه‌ای خود را برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود، مطابق با هدف استراتژیک خود، یعنی توسعه مشتری‌محور، تنظیم کند.

با پذیرش مفهوم مشارکت الکترونیکی، این سازمان به طور فعال شیوه‌های مشارکتی را از طریق کانال‌های دیجیتال مختلف اجرا می‌کند.

این پلتفرم‌ها مشارکت‌کنندگان، مستمری‌بگیران، کارفرمایان، شرکا و نهادهای دولتی را قادر می سازند تا دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را به طور مستقیم به بخش‌ها و مدیریت سازمان عمومی بیمه اجتماعی ارسال کنند.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: