کد خبر: ۲۱۳۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۳ - ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - 11 November 2023
بانک توسعه صادرات ایران با صدور بخشنامه‌ای، مهلت اعتبار بخشودگی‌های مندرج در بسته وصول مطالبات غیرجاری را به‌طور کامل تا پایان سال‌جاری تمدید کرد.

بانک توسعه صادرات ایران با صدور بخشنامه‌ای، مهلت اعتبار بخشودگی‌های مندرج در بسته وصول مطالبات غیرجاری را به‌طور کامل تا پایان سال‌جاری تمدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک توسعه صادرات ایران، در این بخشنامه آمده است: در صورتی‌که بدهکار، کل مبلغ بدهی خود را به‌صورت نقدی تسویه کند، بانک مکلف است ۶درصد از مبلغ وجه‌التزام تاخیر دین در تعهدات و تسهیلات غیرقرض‌الحسنه و ۸درصد از مبلغ وجه‌التزام تاخیر تادیه دین در تسهیلات قرض‌الحسنه را به‌صورت کامل مشمول بخشودگی قرار دهد.


همچنین در تسهیلات دارای اقساط متعدد که بدهکار دارای مانده بدهی اقساط در طبقات سررسید‌گذشته یا معوق است، در صورت وصول کل مانده سرفصل‌های مطالباتی (نه الزاما کل بدهی قرارداد) بخشودگی ۶درصد از وجه‌التزام تاخیر تادیه دین به نسبت کل مانده سرفصل مطالباتی صورت می‌پذیرد و مابقی اقساط در مواعد مقرر از پیش تعیین‌شده وصول خواهد شد.

براساس بخشنامه یادشده در زمان امهال با استفاده از ابزارهای وصل به‌صورت اقساطی (ازجمله تبدیل و تجدید) مشروط به وصول حداقل ۵۰درصد مانده کل بدهی به‌عنوان پیش‌دریافت، به نسبت مبلغ پرداختی، ۶درصد از وجه‌التزام مشمول بخشودگی و متعاقب آن در پایان دوره امهال، در صورت پرداخت کل بدهی، ۶درصد از وجه‌التزام اقساط امهالی باقی‌مانده نیز مورد بخشودگی قرار می‌گیرد.

این اقدام در راستای وصول مطالبات غیرجاری و بهبود نقدینگی بانک صورت‌گرفته است.

نگار کریمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: