کد خبر: ۲۱۳۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - 09 November 2023
گزارش هواشناسی؛
سازمان هواشناسی برای روز جمعه و هفته آینده، در اغلب مناطق مرتفع کشور، وزش باد را پیش بینی کرد.

بانکداری ایرانی-سازمان هواشناسی برای روز جمعه و هفته آینده، در اغلب مناطق مرتفع کشور، وزش باد را پیش بینی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، طی روز پنجشنبه (۱۸ آبان) استقرار جوی پایدار در کشور و وزش باد گاهی شدید، مهم‌ترین پدیده جوی در قله‌های مرتفع کشور است.

در ارتفاعات شمال غرب و ارتفاعات البرز نیز وزش باد از بعدازظهر پنجشنبه گاهی خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود. با توجه به شدت وزش باد احتمال سقوط و پرتاب از ارتفاعات وجود دارد.

با توجه به شدت وزش باد، شرایط برای تشدید سوزباد مهیا است. به همراه داشتن تجهیزات مناسب برای مواجه شدن با شرایط افت دمایی ناشی از تشدید سوزباد توصیه می‌شود.

طی این روز فعالیت سامانه بارشی در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز به ویژه مناطق مشرف به دامنه‌های شمالی، بارش باران و وزش باد شدید، احتمال رعدوبرق و تگرگ و برای قله‌ها و خط الراس‌های مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

در این مناطق فعالیت‌های کوهنوردی، دره‌نوردی و طبیعت‌گردی به سبب مه‌آلود شدن و کاهش دید افقی و عمودی، بارش باران و برف و احتمال آسیب ناشی از وقوع صاعقه وجود دارد. بنابراین خودداری از صعود به ارتفاعات توصیه می‌شود. در سایر مناطق کوهستانی و مرتفع کشور نیز وزش باد گاهی شدید مهم‌ترین پدیده جوی است.

طی روزهای پایانی هفته در ارتفاعات تهران نیز استقرار جوی غالباً پایدار و هوای آفتابی طی روز، افت دمایی شبانه ناشی از شرایط فصل پیش‌بینی می‌شود بنابراین برای کمپینگ و شب‌مانی تجهیزات کافی همراه داشته باشید.

وزش باد طی این دو روز مهم‌ترین پدیده جوی منطقه است، همچنین برای ساعات بعدازظهر جمعه افزایش ابر مورد انتظار است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: