کد خبر: ۲۱۳۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۲ - ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - 09 November 2023
وزارت خزانه‌‌‌داری ترکیه در ماه اکتبر ۲.۹۵ میلیارد دلار کسری نقدی ثبت کرده است. به گزارش بیزینس، درآمد نقدی خزانه‌‌‌داری ترکیه در مجموع ۱۷.۳میلیارد دلار شده و هزینه‌ها در ماه گذشته به ۲۰.۲میلیارد دلار رسیده است.

ایسنا: وزارت خزانه‌‌‌داری ترکیه در ماه اکتبر ۲.۹۵ میلیارد دلار کسری نقدی ثبت کرده است. به گزارش بیزینس، درآمد نقدی خزانه‌‌‌داری ترکیه در مجموع ۱۷.۳میلیارد دلار شده و هزینه‌ها در ماه گذشته به ۲۰.۲میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس آمار رسمی منتشر شده، تراز نقدی وزارت خزانه‌‌‌داری ترکیه در ماه اکتبر کسری ۸۲.۳میلیارد لیر (۲.۹۵میلیارد دلار) را ثبت کرد. داده‌های وزارت خزانه‌‌‌داری و دارایی نشان داد که این رقم در ماه سپتامبر ۶۹ میلیارد لیر (۲.۵۶میلیارد دلار) بود.درآمد نقدی خزانه‌‌‌داری به ۴۸۱.۳ میلیارد لیر ترکیه (۱۷.۳ میلیارد دلار) رسید، در حالی که هزینه‌های آن ۵۶۳.۵ میلیارد لیر ترکیه (۲۰.۲میلیارد دلار) بود. سود پرداختی این شرکت در ماه گذشته ۵۶.۵میلیارد لیر (دو میلیارد دلار) و تراز نقدی بدون احتساب سود پرداختی، ۲۵.۸ میلیارد لیر (۹۲۴میلیون دلار) در ماه اکتبر کسری ثبت کرد. لیر ترکیه در ماه اکتبر به‌‌‌طور متوسط به ازای هر دلار آمریکا ۲۷.۸۹۸۲معامله شد.

در ژانویه تا اکتبر، کسری نقدی خزانه‌‌‌داری به ۵۲۳.۸ میلیارد لیر (۲۷ میلیارد دلار) رسید و درآمدهای آن چهار تریلیون لیر ترکیه (۱۸۰.۲میلیارد دلار) و مخارج آن به ۴.۵تریلیون لیر (۲۰۳.۸ میلیارد دلار) رسید.

باران ایرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: