کد خبر: ۲۱۳۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۵ - ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - 31 October 2023
اختصاصی بانکداری ایرانی ؛
بیمه آسیا در حوزه های تخصصی همواره بهترین عملکرد را داشته و بدون شک بهترین شرکت بیمه خصوصی ایران بوده است. موفقیت های شرکت بیمه آسیا در چندین وجه قابل اشاره است.

بیمه آسیا در حوزه های تخصصی همواره بهترین عملکرد را داشته و بدون شک بهترین شرکت بیمه خصوصی ایران بوده است. موفقیت های شرکت بیمه آسیا در چندین وجه قابل اشاره است.

به گزارش بانکداری ایرانی، برای بررسی عملکرد و وضعیت شرکت بیمه آسیا می توان گفت که این شرکت باداشتن ذخیره 245 هزار میلیارد ریالی، دارای بالاترین ذخیره فنی را در سال های اخیر در صنعت بیمه بوده است.

شرکت بیمه آسیا، در بازار سرمایه دارای ارزش بازار 58 هزار و 931 میلیارد ریالی است و در دوره مالی مورد گزارش در بین شرکت های فعال در این صنعت و همچنین در بین شرکتهای بورسی این صنعت به ترتیب با حجم فروش حدود دو میلیون و 700 هزار فقره بیمه نامه معادل حدود 147 هزار میلیارد ریال در رده اول تا سوم شرکت از لحاظ مبلغ فروش قرار دارد.

تزریق خون جدید در شعب شرکت
بیمه آسیا یکی از موفق ترین شرکت های بیمه در شهرهای مختلف بوده است. این شرکت دارای شعب مختلفی است.البته بیمه آسیا در شهرستانها درخشش خوبی در سالهای اخیر داشته است.

بر اساس این گزارش ،بیمه آسیا در استان همدان، در ارزیابی وزارت امور اقتصادی و دارایی از عملکرد شرکت های بیمه در این استان در سال 1401، رتبه عالی را کسب کرد. البته این توفیق چهره بهتری هم دارد. بیمه آسیا دارای 101 شعبه مختلف در سراسر کشور و شهرهای بزرگ است. ولی این شرکت در حال گسترش فعالیت خود در سطح کشور است و در شهرهای مختلفی در حال نوسازی شعب خود است. تا بتواند به گفته مدیر عامل بیمه آسیا حرکت در مسیر خدمت رسانی به مردم و بیمه گذاران در حوزه ارائه پوشش های بیمه ای و پرداخت خسارت در سراسر کشور را محقق کرده و بر اساس گفته مدیران شرکت، ساخت ساختمان جدید شعبه آبادان در همین مسیر و جهت ارائه خدمات با کیفیت به مردم شریف این شهرستان و همچنین توسعه و تقویت فضای کارآفرینی در این منطقه انجام می شود .

بر اساس این گزارش، آیین کلنگ زنی و آغاز پروژه ساختمان جدید شعبه بیمه آسیا در آبادان، با حضور نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا و هیات همراه و مسئولان این شهرستان برگزار شد.

علاوه بر این، با حضور مسعود بادین نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی و مسئولان این شهرستان، آیین کلنگ زنی ساختمان جدید سرپرستی شعب بیمه آسیا در مازندران برگزار شد.

شایان ذکر است که باجه جدید بیمه آسیا در شهر لار مرکز شهرستان لارستان در جنوب استان فارس، به مناسبت هفته دولت و با حضور مسئولین این شهرستان افتتاح شد.

همچنین می توان گفت که آیین افتتاح ساختمان جدید بیمه آسیا در شهر مقدس قم با حضور مدیرعامل بیمه آسیا، مسئولین بیمه مرکزی، سندیکای بیمه گران، مرکز خدمات حوزه های علمیه سراسر کشور و مقامات استان قم برگزار شد.

عملیات حرفه‌ای بیمه آسیا

بیمه اسیا در مهر 1402 حدود 97 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید و 49 هزار میلیارد ریال خسارت داد که نسبت خسارت شرکت در این دوره 50 درصد بود. در مهر 1402 هم شرکت بیمه آسیا 146 هزار و 288 میلیارد ریال خق بیمه تولید و در مقابل 87 هزار میلیارد ریال خسارت داد که نسبت خسارت شرکت حدود 58 درصد بود. علت این بالا رفتن نسبت خسارت به تعهد شرکت و پرداخت خسارت به کارخانه الکترو استیل مشهد بوده که نشان از سلامت شرکت بیمه آسیا در عمل به تعهدات شرکت دارد.

مدیرعامل بیمه آسیا اخیرا، با اشاره به پرداخت 550 میلیارد تومانی خسارت کارخانه الکترو استیل مشهد در کوتاه ترین زمان که در روزهای اخیر انجام شد، اظهار کرد: «پرداخت این خسارت در این حجم مالی نشان داد که بیمه آسیا به درستی عملیات بیمه گری و مالی خود را انجام می دهد و با تایید نهاد ناظر صنعت بیمه، از توانمندی حرفه ای و توانگری مالی ارزنده ای در میان شرکت های بیمه برخوردار است.»

در پایان شش ماهه منتهی به 31 شهریور 1402 بیمه آسیا درآمد خالص حق بیمه 92 هزار و 305 میلیاردی را با رشد 56 درصدی محقق کرده و درآمدهای بیمه ای شرکت در این دوره به رقم 104 هزار میلیارد ریال رسید.

بر اساس این رخدادها سود عملیاتی شرکت مبلغ 2809 میلیارد ریال و سود خالص شرکت 2727 میلیارد ریال شد که در نهایت سود هر سهم به رقم 88 ریال رسید. جمع دارایی های شرکت در این دوره به رقم 309 هزار میلیارد ریال و سود انباشته بیمه آسیا نیز رقم هفت هزار و 211 میلیارد ریال برآورد شده است.

گفتنی است که سود خالص فعالیت بیمه ای به کل حق بیمه صادره شرکت از یک درصد در سال 1401 به 10 درصد در سال جاری رسیده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: