کد خبر: ۲۱۳۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۶ - ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - 22 October 2023
بانکداری ایرانی گزارش می دهد؛
بانک ایران زمین گزارش شش ماهه منتهی به 31 شهریور 1402 رو با رشد 243 درصدی درآمد خود منتشر کرده که بالاترین رشد در آمد در صنعت بانکداری در شش ماهه ابتدایی امسال است.

بانک ایران زمین گزارش شش ماهه منتهی به 31 شهریور 1402 رو با رشد 243 درصدی درآمد خود منتشر کرده که بالاترین رشد در آمد در صنعت بانکداری در شش ماهه ابتدایی امسال است.علاوه بر کسب درآمد از محل تسهیلات، بانک ایران زمین از سرمایه گذاری ها هم سود می برد و درآمدزای خوبی دارد.

بانک ایران زمین در شهریور امسال با رشدی 225 درصدی سرمایه گذاری خود را به رقم 58 هزار میلیارد ریال رسانده است و نوید یک سود قابل توجهی را به سهامداران بانک می دهد.

به گزارش بانکداری ایرانی، بانک ایران زمین که در سال‌های اخیر با تمرکز بر بانکداری دیجیتال رضایت بیشتر مشتریان را جذب کرده و سبب رشد سپرده گذاری شده با راه اندازی صندوق سرمایه گذاری میزان سود غیرعملیاتی بانک را توانسته به طرز محسوسی افزایش دهد.

سود غیرعملیاتی بانک ایران زمین سال گذشته برای نخستین بار مثبت شده و از زیان ۷۱۷ ریالی به سود ۷۳۰ ریالی رسیده است و این روند در سال جاری هم ادامه دارد. این بانک با ایجاد یک ساختار دقیق و برنامه ریزی منظم، تلاش می کند با حمایت موثر از استارت‌آپ‌ها و فراهم‌نمودن بستر لازم در جذب ایده‌های نو، محصول و سرویس های خود را به بهترین شکل و در کمترین زمان به دست مشتریان و کاربران خود برساند و پاسخگوی مسائل مشتریان باشد.


براساس این گزارش ، در حالی بانک ایران زمین درآمد تسهیلاتی خود را افزایش داده که تسهیلات بانک تنها رشدی 8 درصدی داشته و به مبلغ 287 هزار میلیارد ریال رسید.

درآمد کارمزد بانک با رشدی 26 درصدی به مبلغ یک هزار و 688 میلیارد ریال رسید و بر همین اساس خالص درآمد کارمزد امسال رشدی 27 درصدی داشته و به هزار میلیارد ریال رسید.

جمع دارایی بانک با شدی 13 درصدی نسبت به شهریور پارسال، در این دوره به مبلغ 648 هزار میلیارد تومان رسید.

بانک ایران زمین در دوره شش ماهه نخست امسال دریافت نقدی 770 هزار میلیارد ریالی از محل تسهیلات داشته که گردش سرمایه ومالی قابل توجهی را رقم زده است به نوعی، این به معنی وصول مطالبات بانک می تواند تلقی شود.

شایان ذکر است که بانک ایران زمین روی مدیریت سرمایه‌گذاری برنامه ریزی کرده به همین دلیل صندوق سرمایه گذاری تشکیل داده و بخشی از نقدینگی سرگردان بازار سرمایه را در مسیر سهام پربازده هدایت کرده به همین دلیل علاوه بر اینکه سهامداران صندوق سرمایه‌گذاری از سود بیشتری بهره مند شدند روی درآمد و سودآوری بانک هم تاثیر گذاشته است.

دلیل دیگر رشد اعتماد مشتریان و سپرده‌گذاری را شاید بتوان در تسهیلات اعطایی بانک ایران زمین در راستای حمایت از فعالیت بنگاه های تولیدی دانست. در حال حاضر بانک ایران زمین با اولویت قرار دادن بانکداری دیجیتالی و تمرکز بر فضای کسب و کار باعث شده تعداد مشتریان این بانک افزایش یابد.

لیلا فریادرس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: